Trwa ładowanie...

Otwarcie najwęższego domu w Warszawie

Już 20 października zostanie otwarty Dom Kereta

Otwarcie najwęższego domu w Warszawie
d1na6wf
d1na6wf

152 cm szerokości od ul. Żelaznej, a 92 cm - od podwórka. Długość - 12 m. Takie wymiary ma najwęższy dom w Warszawie . Dom jest oczywiście na normalne warunki mieszkalne zbyt wąski - jest to projekt artystyczny realizowany przez Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej, a zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego dla żydowskiego poety Etgara Kereta.

Etgar Keret to izraelski poeta polskiego pochodzenia, prozaik, felietonista oraz wykładowca Wyższej Szkoły Filmowej w Tel Awiwie. W Polsce współpracuje z czasopismem kulturalnym "Bluszcz". Począwszy od stycznia 2013 roku w Domu Kereta rozpocznie się program rezydencyjny - mówią organizatorzy - na specjalne zaproszenie gospodarza, Etgara Kereta, w domu zamieszkają polscy i zagraniczni artyści, przedstawiciele świata sztuki i kultury. Każdemu programowi rezydencyjnemu towarzyszyć będą różne wydarzenia kulturalne, powiązane z działalnością artystyczną rezydenta.

Dom będzie pełnił funkcję przestrzeni, w której można żyć i tworzyć. Będzie stymulował życie artystyczne stolicy i – w co wierzymy – stanie się ważnym symbolem współczesnej Warszawy, zakorzenionej w swojej pięknej i skomplikowanej historii. Już dziś Dom Kereta przyciąga uwagę mediów z całego świata. Mamy nadzieję, że ukaże najbardziej interesującą twarz Warszawy – otwartej na niestandardowe działania – mówią Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak, kuratorzy projektu.

Budynek znajduje się w około 150-centymetrowej szczelinie pomiędzy blokami mieszkalnymi na Woli (przy ul. Chłodnej 22 i ul. Żelaznej 74). Jego otwarcie nastąpi 20 października. Zobaczcie w galerii projekt Domu Kereta oraz jak postępowała jego budowa.

d1na6wf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1na6wf
Więcej tematów