Trwa ładowanie...

Oto Warszawa, Wasze nowe ulubione miasto

Popularny amerykański portal BuzzFeed namawia internautów do odwiedzenia polskiej stolicy

Oto Warszawa, Wasze nowe ulubione miasto
dzy0a3d
dzy0a3d

Bardzo popularny, szczególnie wśród młodych ludzi w USA (głównie hipsterów), portal internetowy BuzzFeed zachęca swoich czytelników do odwiedzin w Warszawie - "Oto Warszawa, Wasze nowe ulubione miasto" - czytamy na stronie .

Sztuka ulicy... i nie tylko

Powodów do odwiedzin w naszym mieście, według dziennikarki portalu Laury Studarus, jest sporo. Miasto przyciąga dużo ilością murali, rzeźb ulicznych (takich jak Tęcza na pl. Zbawiciela ) oraz "oldschoolowych" neonów. Koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Neonów i jego kolekcję eksponatów. Autorka zachęca również do odwiedzin w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jak pisze, warto zapoznać się ze współczesną polską sztuką wizualną.

Gdzie zjeść, gdzie się napić?

Amerykańskich hipsterów BuzzFeed zaprasza przede wszystkim na pl. Zbawiciela - na francuskie przysmaki do Charlotte i na piwo do Planu B. Ale nie tylko - wg Lausy Studarus koniecznie trzeba też spróbować frytek belgijskich na Polnej 22 oraz hummusa w Beirucie (ul. Poznańska 12). Na wieczór można sobie zaplanować wypad do Pardon To Tu ( pl. Grzybowski 12 ). A może piwko na świeżym powietrzu? Jeśli tak, to koniecznie nad Wisłą - jednym z polecanych miejsc jest BarKa (skwer im. Tadeusza Kahla).

dzy0a3d

Jeśli muzyka to...

BuzzFeed poleca polską muzykę - namawia na koncert Brodki, Coldair, Eric Shoves Them in His Pockets lub Mitch & Mitch. Na koncert lub imprezę klubową najlepiej udać się do Jerozolimy (al. Jerozolimskie 57).

Zieleń i przyroda bez opuszczania miasta

W Warszawie jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich , albo... połazić po starych opuszczonych stacjach kolejowych, zarośniętych dziką roślinnością, czy poszukać opuszczonych fabryk.

Uff, jak widać w Warszawie prawdziwy amerykański hisper nie będzie się nudzić.

dzy0a3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzy0a3d
Więcej tematów