Trwa ładowanie...

Ostatnie dni ze świąteczną iluminacją

To ostatni weekend

Ostatnie dni ze świąteczną iluminacją
d22e4ja
d22e4ja

Najbliższy weekend będzie ostatnim ze świąteczną iluminacją na ulicach Warszawy! Wygaszanie dekoracji rozpoczniemy w nocy z 1 na 2 lutego. Od 2 lutego rozpocznie się demontaż wszystkich elementów. Oznacza to, że najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem, kiedy zobaczymy iluminację w pełnej krasie - informuje ZDM.

W tym roku świąteczne dekoracje pojawiły się w nowych miejscach w Warszawie. Nowe elementy pojawiły się na wyremontowanej ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od ul. Nowy Świat do ul. Marszałkowskiej, na pl. Powstańców Warszawy, jak również na pl. Wileńskim. Dwa miliony energooszczędnych diod w 738 elementach stworzyły tegoroczną iluminację, której początek zainaugurowaliśmy 6 grudnia.

Iluminacja wykorzystuje energooszczędną technologię ECO-LED. Koszt energii elektrycznej za wszystkie światełka w okresie od 6 grudnia 2014 r. do 2 lutego 2015 r. wyniósł ok. 32 000 zł. Wszystkie 2 000 000 diod zgaśnie 2 lutego 2015 r. - informuje ZDM.

Nie wszystkie elementy zostaną zdemontowane od razu. Warszawiakom szczególnie przypadła do gustu dekoracja zamontowana na pl. Powstańców Warszawy, dlatego świetlny napis „ I love Warsaw” z pl. Powstańców, w którym zamiast słowa love jest noworoczny zegar, a wkrótce zabłyśnie walentynkowe czerwone serce – będzie świecił do 18 lutego.

d22e4ja
d22e4ja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22e4ja
Więcej tematów