Trwa ładowanie...

Ostatnie dni z Veturilo. Rowery miejskie z nowym rekordem

W samej tylko stolicy z systemu korzysta już ponad 420 tysięcy osób

Ostatnie dni z Veturilo. Rowery miejskie z nowym rekordem
d37moyk
d37moyk

"Dziś liczba wypożyczeń we wszystkich systemach rowerów miejskich przekroczyła 16 000 000. Znaczna część tej sumy idzie na konto Warszawy. Jesteście wspaniali" - napisano na stronach operatora systemu rowerów miejskich Veturilo.

Obecnie z rowerów miejskich w stolicy korzysta już ponad 420 tysięcy osób, a rowery są wypożyczane średnio co 11 sekund. . Aż dwie trzecie warszawiaków wysoko ocenia system, działający w Warszawie od 2012 r.

Niedawno * miasto przedłużyło umowę z firmą Nextbike*. Będzie ona obowiązywała na lata 2017-2020. Użytkowników czekają zmiany. Liczba stacji wzrośnie do 300, a rowerów do 4455. Nowe wypożyczalnie staną przede wszystkim w Śródmieściu, Pradze i na Woli. Stacje będą tutaj rozmieszczone gęściej, średnio co ok. 200 m.

Więcej stacji pojawi się również na Mokotowie, Pradze-Południe czy Targówku, odległość między nimi będzie wynosiła śr. ok. 500 m. Kilka nowych stacji trafi do dzielnic położonych dalej od centrum - m. in. na Białołękę, Bielany i Bemowo.

System będzie mógł zostać rozbudowany o kolejne stacje, oczywiście w miarę dostępnych środków (w tym z budżetów dzielnicowych).

d37moyk

Elektryczne od czerwca

Jak powiedział WawaLove.pl rzecznik firmy Nextbike, nowinką będą rowery elektryczne, które mają się pojawić na warszawskich drogach już 1 czerwca przyszłego roku. Znajdziemy je w 10 dedykowanych stacjach w rejonie Powiśla i Traktu Królewskiego.

Rozwijana będzie sieć rowerków dziecięcych - 6 specjalnych stacji, na których będzie można wypożyczyć mniejszy rower dla swojego dziecka pojawi się w pobliżu parków. Do 45 zwiększy się też liczba dostępnych tandemów.

Według rzecznika Nextbike, około 2/3 wszystkich wypożyczeń, to wypożyczenia płatne. Warszawski system - Veturilo - będzie z nami do końca listopada. Pojawi się z powrotem 1 marca 2017 roku.

d37moyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37moyk
Więcej tematów