Trwa ładowanie...

Organizacja ruchu wokół cmentarzy

Na głównych ciągach dojazdowych w rejony cmentarzy wprowadzone zostaną ułatwienia dla komunikacji zbiorowej. To oznacza utrudnienia dla pojazdów indywidualnych

Organizacja ruchu wokół cmentarzy
dgg7kln
dgg7kln

Będą ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojazdów indywidualnych. Dla nich właśnie zorganizowane zostaną specjalne parkingi, do których dojazd wskazany będzie tablicami informacyjnymi.

Główne zadania przewozowe przejmą autobusy ZTM, które specjalnymi liniami połączą centrum miasta z cmentarzami. W celu stworzenia odpowiednich warunków przejazdu dla autobusów, jak również poruszania się pieszych wyłączone zostaną z ruchu indywidualnego w okresie 1 i 2 listopada *ulice m.in. Królewska (jezdnia północna na odc. Mazowiecka - Marszałkowska), 11 Listopada od Letniej do Starzyńskiego, Wólczyńska na odcinku od Reymonta do Wóycickiego, zachodnia jezdnia Okopowej na odcinku od Anielewicza do ronda Zgrupowania AK "Radosław", czy Powązkowska na odcinku od Okopowej do Trasy AK. ( więcej* )

Ponadto w dniach 27-28 października oraz 1-4 listopada *wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się w rejonie cmentarzy na ulicach: *Wólczyńska na odcinku od Reymonta do Nocznickiego, Wólczyńska od Opłotek do Estrady, Ryżowa od Kleszczowej do Dzieci Warszawy,Orłów Piastowskich na odcinku od Warszawskiej do Czerwonej Drogi, Powsińska na odcinku od Św. Bonifacego do Limanowskiego (jezdnia wschodnia), Wałbrzyska na odcinku od Bacha do Dominikańskiej, Korkowa na odcinku od Kościuszkowców do końca cmentarza, Grzybowa na odcinku od Sosnowej do Działyńczyków, Mehoffera na odcinku od Modlińskiej do Książkowej,Trakt Lubelski na odcinku od Cylichowskiej do Borków.

Odjazdy autobusów linii specjalnych w kierunku poszczególnych cmentarzy odbywać się będą jak w latach poprzednich z ul. Królewskiej, z pl. Narutowicza i ronda Wiatraczna. W związku z uprzywilejowaniem komunikacji zbiorowej wystąpić mogą utrudnienia w poruszaniu się pojazdów indywidualnych.

dgg7kln

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z własnego pojazdu narażone będą na poruszanie się w wielokilometrowych korkach, bez możliwości zaparkowania w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza. Poniżej przedstawiamy wskazówki do poruszania się w okolicach cmentarzy:

W rejon Cmentarza Cywilnego na Powązkach ruch indywidualny kierowany będzie:
- od Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką a dalej Obozową do parkingów przy ulicach: Ostroroga, Wawrzyszewskiej i Św. Stanisława,
- od Broniewskiego ulicami: Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicach: Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga,
- od Towarowej i al. Solidarności ulicą Okopową do parkingów przy ulicach: Okopowej i Dzikiej,
- od al. Jana Pawła II ul. Anielewicza do parkingów przy ulicach: Okopowej i Dzikiej.

W rejon Cmentarza Komunalnego na Powązkach (dawny Wojskowy)ruch indywidualny kierowany będzie:
- ulicami Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej,
- od strony Wisłostrady i ulicy Broniewskiego - jezdnią boczną Trasy AK w kierunku do ronda nad Trasą AK w rejonie ulicy Powązkowskiej do parkingu przy ulicy gen. Maczka,
- od strony Al. Prymasa Tysiąclecia do ronda nad Trasą AK w rejonie ulicy Powązkowskiej do parkinguprzy ulicy Gen. Maczka,
- od strony ulicy Powstańców Śląskich i ulicy Rudnickiego do parkingu przy ulicy Gen. Maczka i na starej jezdni ulicy Powązkowskiej.

W rejon Cmentarza Bródzieńskiego ruch indywidualny kierowany będzie:
- od ulicy Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i Kondratowicza do parkingów przy ulicach Boliwara, Żuromińskiej i Gilarskiej lub z Trasy AK ulicą Wysockiego do parkingów przy ulicy Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty (jednokierunkowa na odcinku od ulicy Rembielińskiej do ulicy Ogińskiego). Ponadto dniach 1-4 listopada b.r. na ulicy Smoleńskiej zostanie utrzymany jeden kierunek ruchu.

Mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy, jako najdogodniejszy, zaleca się dojazd Wisłostradą i Trasą AK do ulicy Wysockiego lub ulicy Łabiszyńskiej.

dgg7kln

W rejon Cmentarza Komunalnego Północnego na Wólce Węglowej ruch indywidualny kierowany będzie:
- ulicami Pułkową i Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa) do istniejących parkingów przy bramie po stronie północno-wschodniej cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd odbywał się będzie od strony Radiowa ulicami Radiową i Estrady.

W rejon Cmentarzy Wolskiego i Wolskiego Prawosławnego ruch indywidualny kierowany będzie:
- ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i Ordona oraz Połczyńską i Studzienną do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza.

Zwracamy jednocześnie uwagę na obowiązujący na ulicy Wolskiej wzdłuż cmentarzy zakaz zatrzymywania się oraz wprowadzone na ulicach Studziennej i Sowińskiego jedne kierunki ruchu.

W rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie:
- ulicami Żeromskiego, Reymonta i Conrada oraz ulicami Wólczyńską i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

dgg7kln

W rejon Cmentarza w Rembertowie przy ulicy Grzybowej ruch indywidualny kierowany będzie:
- ulicami Al. Komandosów, Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową - Działyńczyków - Dokerów - Fizilierów.

W związku z jednoczesnym wyłączeniem z ruchu ulicy Grzybowej w rejonie cmentarza w Rembertowie i oraz ulicy Korkowej na długości cmentarza w Marysinie Wawerskim informujemy, że jadący w kierunku Sulejówka, a nie zainteresowani dojazdem do ww. cmentarzy kierowani będą na objazd: od strony ulicy Marsa ulicami Cyrulików i Okuniewską a od strony ulicy Korkowej ulicami Kościuszkowców, Bronisława Czecha, Trakt Brzeski i Piłsudskiego.

dgg7kln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgg7kln
Więcej tematów