Trwa ładowanie...

Odmrażanie gospodarki. Multikino, Helios i Cinema City nie otworzą się 6 czerwca?

w środę 27 maja premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że Polska weszła w czwarty etap odmrażania gospodarki. W związku z tym otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i kluby fitness. Okazuje się jednak, że na niektóre seanse na wielkim ekranie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Odmrażanie gospodarki. Multikino, Helios i Cinema City nie otworzą się 6 czerwca?Źródło: pixabay.com
d1ouuzc
d1ouuzc

Odmrażanie gospodarki. Kina otworzą się 6 czerwca

Mimo że otarcie kin możliwe będzie od 6 czerwca, decyzję w tej sprawie mają podejmować ich właściciele oraz organizatorzy, Już teraz wiadomo, że nie wszyscy skorzystają z tej możliwości.

- To nie jest obowiązek, to jest możliwość dla właścicieli. Oni mogą podejmować decyzje o tym, żeby te kina ruszyły. Jedni chcą jak najszybciej się otwierać, inni potrzebują czasu. Wielkie premiery muszą być odpowiednio przygotowane, ale mniejsze kina czy organizatorzy imprez chcieliby jak najszybciej przejść do działania - mówił podczas konferencji prasowej minister kultury Piotr Gliński.

Jak zaznaczył, "są dwa podstawowe wymogi" dotyczące funkcjonowania kin. Pierwszym jest wypełnienie pojemności widowni maksymalnie do 50 proc., po to by "zachować wymogi sanitarne". Drugi to obowiązek noszenia maseczek. Okazuje się, że Multikino, Helios czy Cinema City, na razie wstrzymują się z decyzją o otwarciu i czekają na szczegółowe instrukcje.

Warszawa. Multikino zapowiedziało stopniowe otwieranie

Multikino zapowiedziało już stopniowe otwieranie kin w nieco późniejszym terminie niż ten zaproponowany przez rząd. Do ponownego otwarcia naszych właściciele multipleksów podchodzą ze spokojem, ponieważ chcą być dobrze przygotowani.

d1ouuzc

- Czekamy na wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. Będziemy się do nich bezwzględnie stosowali, ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem - powiedział cytowany przez RMF FM prezes zarządu Multikino S.A. Paweł Świst.

Prezes zarządu zapewniał, że sieć Multikino zadba o zaplecze sanitarne i "umożliwi wszystkim przyjemny i bezproblemowy udział w seansach filmowych".

Odmrażanie gospodarki. Helios i Cinema City póki co zamknięte

Sieć kin Helios w mediach społecznościowych poinformowała, że multipleksy otwarte zostaną w późniejszym terminie.

- Tęsknimy za Wami tak samo, jak Wy tęsknicie za kinem. Jednak ze względu na to, że stawiamy na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo Wasze oraz pracowników, zdecydowaliśmy, że otworzymy nasze multipleksy w późniejszym terminie. Czekamy na szczegółowe wytyczne sanitarne i obiecujemy, że odpowiednio przygotujemy kina na Wasz powrót. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby nasz repertuar był urozmaicony, tak aby każdy z Was znalazł idealny seans dla siebie - czytamy na facebooku.

d1ouuzc

Decyzję tę podjęło również Cinema City. Z informacji opublikowanej na Facebooku jednoznacznie wynika, że pomimo decyzji Rządu RP o możliwości otwarcia kin, Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort gości oraz pracowników zdecydowało, że nastąpi to "w terminie późniejszym"

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ouuzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ouuzc
Więcej tematów