Trwa ładowanie...

Obniżki czynszów dla "ginących" zawodów. Świetna inicjatywa burmistrza Pragi Północ

"Katalog jest otwarty na kolejne usługi" - wyjaśnia Paweł Lisiecki

Obniżki czynszów dla "ginących" zawodów. Świetna inicjatywa burmistrza Pragi Północ
da0wq6v
da0wq6v

Krawiec, cukiernik lub kapelusznik będą mogli ubiegać się o obniżenie stawki czynszu za lokal, który wynajmą na terenie Pragi Północ. Ceny wynajmu mają spaść nawet do 60% od ceny rynkowej! Tak postanowił Zarząd Dzielnicy Praga Północ, który podjął właśnie uchwałę dotyczącą zawodów "ginących". Dzięki niej, rzemieślnicy będą mogli łatwiej prowadzić swoją działalność właśnie na Pradze Północ. Uchwała ma także przyciągnąć nowych fachowców.

W wykazie, jaki opublikował burmistrz, znalazło się prawie 30 zawodów. - Katalog jest otwarty na kolejne usługi - wyjaśnia Paweł Lisiecki i dodaje, że "ma nadzieję, iż zachęci to przedstawicieli unikatowych, często ginących zawodów, do prowadzenia swojej działalności właśnie w tej, zabytkowej dzielnicy". W ubiegłych kadencjach lokalni politycy również podejmowali podobne inicjatywy. Czym różni się nowa? - To zupełnie nowa uchwała, choć oparta na podstawie prawnej starej, juz istniejącej - wyjaśnia WawaLove.pl Beata Bielińska-Jacewicz, rzeczniczka dzielnicy i dodaje, że do wykazu dołączono nowe zawody i usługi (np. cukiernictwo) oraz, że lista będzie stale powiększana. - Dzięki temu będziemy mogli działać znacznie sprawniej i na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku. Uchwała będzie ważnym instrumentem naszej polityki względem komunalnego zasobu lokali użytkowych - dodaje burmistrz Lisiecki.

Wśród zawodów wymienionych na liście znajdziemy m.in. szklarza, stolarza artystycznego, zegarmistrza i tapicera, czyli zawody wciąż funkcjonujące. Znalazły się tam również te mniej już popularne, jak repasator cerujący artystycznie, kapelusznik-czapkarz czy sztukator. Pełną listę znajdziecie na zdjęciu poniżej.

Zarząd Dzielnicy postanowił podczas ostatniej Rady, że dzielnica ustali osobną, niższą stawkę za wynajem lokali na rzecz użytkowników, których działalność "jest pożądana na terenie Pragi Północ w celu promowania ich rozwoju na terenie dzielnicy". Jak wyjaśniają prascy urzędnicy, chodzi o zawody "unikatowe i zanikające".

da0wq6v
da0wq6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da0wq6v
Więcej tematów