Trwa ładowanie...

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. "Coraz większe utrudnienia, Słoneczny tymczasowo odwołany"

Spółka poinformowała o szczegółach w komunikacie.

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. "Coraz większe utrudnienia, Słoneczny tymczasowo odwołany"
dqjd4wc
dqjd4wc

Zmiany wchodzą w życie 13 marca i potrwają do 11 czerwca br. W związku z kontynuacją prac modernizacyjnych, największe utrudnienia wystąpią na liniach z Warszawy do: Małkini, Działdowa oraz Skarżyska-Kamiennej.

W przypadku pierwszej z tych tras, na odcinku Tłuszcz–Wołomin–Zielonka pociągi będą kursować po jednym torze. Dodatkowo od 1 czerwca br. planowane jest wydłużenie zamknięcia jednego z torów o odcinek Zielonka–Warszawa Wileńska, co tylko zwiększy skalę tymczasowych utrudnień. Ponadto kolejarze przyznają, że nadal nie wiadomo, kiedy zakończą się prace pomiędzy stacjami Warszawa Rembertów-Zielonka.

Jeśli chodzi o linię z Warszawy do Działdowa, to zmiany są przede wszystkim wymuszone remontem Mostu Gdańskiego. Dodatkowo, w związku z budową trasy świętokrzyskiej, w dniach 27 maja–11 czerwca wyłączone będą oba tory na odcinku Warszawa Wschodnia–Warszawa Praga. Składy Szybkiej Kolei Miejskiej, kursujące do Lotniska Chopina pojadą objazdem przez Warszawę Wschodnią Towarową. Jednak spora część pociągów będzie jeździć w relacji skróconej: Warszawa Wschodnia–Warszawa Lotnisko Chopina.

I wreszcie, pasażerowie korzystający z Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa-Skarżysko-Kamienna od 13 marca muszą się liczyć z zamknięciem fragmentu: od stacji Okęcie do Czachówka Południowego. Cześć połączeń będzie odwołana, a niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Na odcinku Czachówek–Góra Kalwaria nastąpi całkowita przerwa w ruchu a za odwołane składy, uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto pociąg „Radomiak” będzie kursować drogą okrężną, przez Centralną Magistralę Kolejową.

Najgorsza wiadomość dotyczy jednak popularnego składu "Słoneczny" , który głównie ze względu na prace modernizacyjne w Warszawie oraz remont zaplanowany przez PKP PLK na Wybrzeżu będzie tymczasowo odwołany. Z Warszawy do Gdańska pasażerowie nie pojadą nim, od 13 marca do 19 czerwca. Pociąg wróci na tory 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie. Spółka uzasadnia, że jego utrzymanie wydłużyłoby teraz podróż pomiędzy stolicą a Trójmiastem o prawie dwie godziny.

dqjd4wc

Koleje Mazowieckie poinformowały, że zmienią się też godziny kursowania pociągu "Dragon" do Krakowa. I tak, z Warszawy Wschodniej odjedzie o godzinie 6:59, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9:54. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 16:10, a podróżnych dowiezie do Warszawy o 19:05.

dqjd4wc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqjd4wc
Więcej tematów