Trwa ładowanie...

Nowy mural w stolicy. Chopin będzie czekał przy metrze

Warszawa przeżywa "chopinmanię"?

Nowy mural w stolicy. Chopin będzie czekał przy metrze
d3z7tff
d3z7tff

Na ścianach tzw. patelni przy wejściu do stacji metra Centrum powstaje nowy mural. Przez kolejne dwa tygodnie na spieszących tędy przechodniów spoglądać będzie młody Fryderyk Chopin zachęcając do bliższego poznania swojego miasta – Warszawy.

Śladów Chopina w Warszawie szukać możemy nie tylko tam, gdzie mieszkał i bywał. Coraz więcej jest miejsc, w których posłuchać można na żywo jego muzyki, a wielu artystów prezentuje muzykę Chopina we współczesnych aranżacjach. - W wakacyjne weekendy można było słuchać koncertów Chopinowskich w Łazienkach i na Krakowskiem Przedmieściu, fragmenty jego utworów rozbrzmiewają na Trakcie dzięki ławeczkom – przypomina Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – Od lat obie atrakcje są bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców.

Od kilku miesięcy można także zobaczyć młodego Fryderyka Chopina w spotach wyświetlanych w komunikacji miejskiej, na tylnych szybach autobusów miejskich, a użytkownicy aplikacji mobilnej - także na ekranach smartfonów. Wizerunek Chopina widnieje również na jednym z dostępnych wzorów karty miejskiej, a teraz pojawił się także na muralu na tzw. patelni.

- Ten plac przemierzają każdego dnia tysiące osób, spiesząc do pracy, czy do szkoły. Chcemy, by młody Chopin przyciągał ich uwagę, zaskakiwał i zachęcał do odkrywania Warszawy – podkreśla Anna Witkowska, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. - Przygotowaliśmy aplikacje mobilne i stronę internetową, aby pokazać, jak ciekawym człowiekiem był Fryderyk i jak silne, i interesujące były jego związki z Warszawą.

d3z7tff

Mural jest częścią kampanii promocyjnej realizowanej od początku roku w kraju i za granicą przez Stołeczne Biuro Turystyki, której celem jest umacnianie wizerunku Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina. W Madrycie, Berlinie, Paryżu oraz wybranych polskich miastach zaprezentowano nowe narzędzia ułatwiające zwiedzanie Warszawy – aplikacje mobilne „Chopin in Warsaw”, „Selfie with Chopin” oraz stronę internetową www.chopin.warsawtour.pl , które powstały w ramach projektu „Warszawa Chopina”.

Źródło: UM Warszawa

Przeczytajcie również: Inflancka z nowym oddziałem. Modernizacja w szpitalu

d3z7tff
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z7tff
Więcej tematów