Trwa ładowanie...

Nowe stacje Veturilo na Ochocie

Mieszkańcy dzielnicy sami wybrali lokalizacje. Są niespodzianki!

Nowe stacje Veturilo na Ochocie
d3r0ina
d3r0ina

Prawie trzy tygodnie trwała sonda dotycząca lokalizacji nowych Veturilo na Ochocie czytamy w serwisie wsp.waw.pl. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali, że* pojawią się one w trzech miejscach*:

- na rogu ul. Grójeckiej i Banacha,
- przy Akademii Pedagogiki Specjalnej
- obok Dworca Zachodniego

Głosujący mogli wybrać maksymalnie trzy spośród dziesięciu zaproponowanych lokalizacji. W pierwszej trójce nie zmieścił się Park Szczęśliwicki. Znalazł się na czwartym miejscu. Miejskiego roweru na razie tam nie będzie. Chyba że władze dzielnicy przekonają APS, by wzięła na siebie finansowanie stacji na swoim terenie. Roczny koszt jej utrzymania to ok. 28 tys. zł.

- Kolejne dziewięć stacji w naszej dzielnicy, m.in. przy akademikach, postawi Zarząd Transportu Miejskiego – dodaje burmistrz Ochoty Wojciech Komorowski. – Prowadzone są też rozmowy nt. finansowania stacji rowerowych przez prywatne podmioty. Mogłyby powstać np. przy centrach handlowych Blue City i Reduta.

d3r0ina

Władze dzielnicy planują też rozwinąć sieć ścieżek rowerowych. – W tym roku kończymy ścieżkę wzdłuż ul. Szczęśliwickiej, od ul. Bitwy Warszawskiej do ronda Pniewskiego – mówi Komorowski. – Chcielibyśmy też wybudować ścieżkę wzdłuż ul. Racławickiej. W tym roku jednak nie mamy na to pieniędzy. Mam nadzieję, że uda się zacząć tę inwestycję w przyszłym.

Trzy, świeżo wybrane stacje pojawią się już na wiosnę.

d3r0ina
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r0ina
Więcej tematów