Trwa ładowanie...

Nauka tańców warszawskich w żoliborskim parku [WIDEO]

Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, nie obowiązują żadne limity wiekowe. WSTĘP WOLNY

Nauka tańców warszawskich w żoliborskim parku [WIDEO]
d18o9xy
d18o9xy

Teatr Pijana Sypialnia od początku lipca występuje w ramach cyklu „ Teatr na leżakach ”. Tym razem w Prochowni Żoliborz aktorzy poprowadzą naukę tańców warszawskich. Polka i walczyk dla każdego. Prochownia Żoliborz w Parku Żeromskiego przy Pl. Wilsona, 26 sierpnia, godzina 20:30. Wstęp wolny!

We wtorkowy wieczór artyści teatralni razem z choreografką Izabelą Massalską będą uczyć polki i walczyka. Będzie również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów. Największą popularnością cieszy się zawsze piosenka o… rydzu. Wszystko do muzyki na żywo. Ostatnio potańcówka w klimacie warszawskim zgromadziła tłumy. „Nauka tańców warszawskich”, to wydarzenie w ramach cyklu „Teatr na leżakach”. Inspiracją stał się spektakl „Wodewil Warszawski” .

Jakub Pawlak, aktor Teatru Pijana Sypialnia: Widok kilkuset osób, które tańczą polkę jest oszałamiający. Po kilku minutach zabawy przestają istnieć wszelkie podziały. Ludzie młodzi, dorośli i seniorzy - wszyscy angażują się na tysiąc procent w taniec i śpiew. To niezwykłe, jak wiele radości i spełnienia przynosi taki wieczór! Co trzeba przygotować? Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia i przede wszystkim – nie obowiązują żadne limity wiekowe. Jakub Pawlak: Polka i walczyk, to nie stricte tańce warszawskie, ale chcemy przypomnieć w ten sposób klimat dawnego miasta, jego teatrzyki ogródkowe, przedmieścia, gdzie potańcówki były ważnym elementem życia towarzyskiego i kulturalnego. Nasze wydarzenie, to taki mały „warszawski wehikuł czasu”.

d18o9xy
d18o9xy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18o9xy
Więcej tematów