Trwa ładowanie...

Narodowe Czytanie "Wesela" w Ogrodzie Saskim. Relacja na żywo

Akcję czytania rozpocznie prezydent RP wraz z małżonką.

Narodowe Czytanie "Wesela" w Ogrodzie Saskim. Relacja na żywo
dpjyjlz
dpjyjlz

W tym roku lekturą jest "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wspólne czytanie zainauguruje prezydent RP Andrzej Duda razem z małżonką o godz. 12.00 w warszawskim Ogrodzie Saskim. Obejrzyj relację na żywo.


Wspólnie czytanie "Wesela" odbywa się w całej Polsce i w 21 krajach na całym świecie. To akcja współtworzona przez tysiące Polaków, setki instytucji samorządowych i pozarządowych, a także przedstawicielstwa dyplomatyczne.

Prapremiera "Wesela" Wyspiańskiego odbyła się w marcu 1901 r. w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie dramat został opublikowany po raz pierwszy. "Wesele" zostało dotychczas przetłumaczone na ponad 10 języków. W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań.

dpjyjlz

Narodowe Czytanie odbywa się od 2012 r. Do tej pory w ramach akcji czytano "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza i "Lalkę" Bolesława Prusa.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Prawie 90 artystów wystąpi w Łazienkach Królewskich. Rusza Festiwal Oper Barokowych!

dpjyjlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpjyjlz
Więcej tematów