Trwa ładowanie...

Najpierw awans, teraz natychmiastowe odwołania zastępców. Zaskakująca decyzja nowego komendanta

W czwartek gen. Paweł Dobrodziej objął obowiązki komendanta stołecznego policji. Na razie tylko jako "pełniący obowiązki".

Najpierw awans, teraz natychmiastowe odwołania zastępców. Zaskakująca decyzja nowego komendanta
do8lhdd
do8lhdd

Pełniący obowiązki komendanta stołecznego policji gen. Paweł Dobrodziej wystąpił do komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka z wnioskiem o odwołanie wszystkich swoich zastępców - tak wynika z informacji Radia Zet. To zaledwie dzień po tym, jak Dobrodziej objął nowe stanowisko w policyjnych strukturach w Warszawie.

W czwartek gen. Paweł Dobrodziej objął obowiązki komendanta stołecznego policji. Na razie tylko jako "pełniący obowiązki". Do jego nominacji potrzebne jest dokończenie formalności jak choćby uzyskanie opinii prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.* *

Dlaczego nowy komendant podjął decyzję o odwołaniu wszystkich sowich zastępców? Wysłaliśmy zapytanie do rzecznika stołecznej policji. Czekamy na odpowiedź.

Warto przypomnieć, że w marcu tego roku pełniącym obowiązki Komendantem Stołecznym Policji został młodszy inspektor Rafał Kubicki. Ale w październiku nagle podał się do dymisji. Raport o przeniesienie w stan spoczynku miał złożyć ze względów osobistych.

Gen. Paweł Dobrodziej służy w Policji od ponad 27 lat. Od 1998 r. pracował w Wydziale XIV w Łodzi Biura Do Walki z Przestępczością Zorganizowaną KGP. Od 2000 r. kolejne lata jego zawodowej kariery związane były z Wydziałem XVI z siedzibą w Łodzi Centralnego Biura Śledczego KGP.

do8lhdd

W 2007 r. objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Łodzi CBŚ KGP, a w 2011 r. u2013 naczelnika tego wydziału. Od września 2014 r. p.o. Naczelnika Zarządu CBŚP w Łodzi, a od kwietnia 2015 r. - Naczelnik Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi. Z dniem 11.02.2016 r. powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od 16 listopada 2017 r. pełni obowiązki Komendanta Stołecznego Policji.

Odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Wśród wielu pasji i zainteresowań zdecydowanie dominują sporty walki, którymi zajmuje się od 30 lat.

Źródło: Radio Zet

Oprac. Karolina Pietrzak* *

do8lhdd

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytajcie również: Plac Piłsudskiego stał się terenem zamkniętym. Taką decyzję podjęło MSWiA *

do8lhdd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8lhdd
Więcej tematów