Trwa ładowanie...

Najniebezpieczniejsze skrzyżowania w Warszawie

Piesi byli winni w mniej niż 10 proc. przypadków.

Najniebezpieczniejsze skrzyżowania w Warszawie
d4ag0kg
d4ag0kg

985 wypadków, 60 zabitych, 1108 to bilans 215 roku według stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci podkreślają, że jest lepiej niż w roku ubiegłym, jednak wciąż bardzo niebezpiecznie. Gdzie najbardziej?

Listę najbardziej "wypadkowych" skrzyżowań w Warszawie, w oparciu o raport WRD, opublikował dziś portal Dobraulica.pl. Z zestawienia wynika, że najniebezpieczniejszymi przecięciami ulic w Warszawie są:

- Skrzyżowanie ze styku Mokotowa i Ochoty (przecięcie ul. Żwirki i Wigury z Banacha). Doszło tam do sześciu wypadków drogowych. Rannych zostało sześć osób.

- Skrzyżowanie na Targówku. Ul. Pratulińska i Płocka. 4 wypadki, czterech rannych

d4ag0kg

- Przecięcie ul. Ryżowej z Al. Jerozolimskimi. 3 wypadki, jedna osoba zabita.

- Kolejna pozycja to dwa skrzyżowania, oba na Mokotowie: Puławska/Poleczki oraz ul. Puławska/Rakowiecka. W obu przypadkach doszło tam do 3 wypadków, 4 osoby zostały ranne.

- Kolejne skrzyżowania: Grójecka/Korotyńskiego, Sokratesa/Kaliszówka, Żelazna/Sienna. w 2015 doszło na nich do 3 wypadków, 3 osoby zostały ranne.

Ja wynika z raportu WRD, winni to najczęściej kierowcy, którzy nie respektują praw pieszych na przejściach (chodzi o aż co czwarty wypadek) oraz pierwszeństwa przejazdu. Piesi byli winni w mniej niż 10 proc. przypadków.

d4ag0kg
d4ag0kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ag0kg
Więcej tematów