Trwa ładowanie...

Na Woli powstanie ogromna galeria handlowa. Aktywiści oburzeni

Nowe centrum handlowe ma powstać na skrzyżowaniu Pańskiej i Towarowej.

Na Woli powstanie ogromna galeria handlowa. Aktywiści oburzeni
d2kbl8v
d2kbl8v

Kolejna ogromna galeria handlowa, która rozmiarami ma przypominać pobliską Arkadię, została wpisana do planu zagospodarowania. Czy w Warszawie jest jeszcze miejsce na takie inwestycje? Co z planami rewitalizacji Woli?

Nowa galeria handlowa ma być zlokalizowana w rejonie skrzyżowania Pańskiej i Towarowej. Na tym terenie mieściły się dawne Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, a do dziś funkcjonuje również inne centrum handlowe Jupiter. Inwestycja będzie imponować wielkością – aż na 100 tys. mkw będą zlokalizowane sklepy, butiki i punkty gastronomiczne.

Deweloperem inwestycji jest firma Griffin Real Estate. Jej flagowym projektem jest odtworzenie Hali Koszyki, która powstała na początku XX wieku. Odnowiony targ ma zostać oddany do użytku już w tym roku.

Jednak nowa inwestycja, która zakłada stworzenie kolejnej galerii handlowej na Towarowej, spotkała się z dezaprobatą aktywistów miejskich. Twierdzą, że projekt jest zbędny, tym bardziej, że w pobliskich, zabytkowych zakładach Noriblin trwa budowa kolejnego centrum.

d2kbl8v

Eksperci twierdzą, że wśród tych wszystkich ośrodków jest miejsce na kolejną galerię handlową. Jako argument podają prognozy urbanistyczne, które wskazują na to, że w wyniku przesuwania się centrum na zachód, na terenie wokół ronda Daszyńskiego może powstać dużo nowych wieżowców. To właśnie dla pracowników tych biurowców, tworzono jest galeria, w której będą mogli robić zakupy.

Rewitalizacja wyrzucona do kosza?

Aktywiści dodatkowo zarzucają miastu porzucenie planów rewitalizacji Woli. Miasto jest Nasze napisało w jednym z postów na portalu społecznościowym: „PO wyrzuciła do kosza plany rewitalizacji Woli i Śródmieścia i znowu pokazała kto tak na prawdę rządzi Warszawą: deweloperzy”.

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wydzielił obszary przeznaczone do rewitalizacji, które są reprezentatywną częścią dzielnicy, skupiającą życie kulturalne, a także ruch turystyczny. Wśród nich znajdują się ulice, które stanowią historyczne centrum dzielnicy z XIX wieku: Okopowa – Rondo Radosława – Al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Towarowa – Prosta – Karolkowa – Anielewicza.

d2kbl8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kbl8v
Więcej tematów