Trwa ładowanie...

Na Stadionie Narodowym trwa "Zlot dla Życia"

Od godz. 9.00 na największym obiekcie sportowym w Polsce odbywa się pierwszy ogólnopolski zlot krwiodawców, organizowany przez Fundację Dzień Dla Życia

Na Stadionie Narodowym trwa "Zlot dla Życia"
d2xdsj0
d2xdsj0

Podczas wydarzenia ma miejsce również historyczna, bo pierwsza w Europie zbiórka krwi dla zwierząt. Organizatorzy zapraszają nie tylko aktywnych krwiodawców , ale również tych którzy dopiero chcieliby się zapoznać z tą tematyką.

- Liczymy na to, że dzisiejszego dnia krew odda około 400 osób. Wartym podkreślenia jest, że aktualnie na Stadionie Narodowym jest już nas półtora tysiąca i uczestników ciągle przybywa. Pragnę podkreślić, że krew jest wielkim darem, a każda jej jednostka ratuje życie aż trzem osobom - powiedziała WawaLove.pl Martyna Kaczmarek z Fundacji Dzień Dla Życia. - Zdajemy sobie sprawę, że weszliśmy w tzw. okres urlopowy, ale wypadki czy zdarzenia losowe nie robią sobie przerwy. Dlatego wszystkich serdecznie zachęcamy do przybycia na Stadion Narodowy. Zlot potrwa do godz. 18.00 - dodaje.

Organizator zlotu, Fundacja Dzień Dla Życia ma na celu propagowanie oddawania krwi, zachęcanie do rejestracji w bankach szpiku kostnego a także wzrost świadomości społecznej w zakresie oświadczeń woli o pośmiertnym przekazywaniu narządów. Oprócz tego do jej głównych zadań należy szeroko pojęta promocja krwiodawstwa, transplantologii i zdrowego stylu życia.

Jak właściwie przygotować się do oddania krwi?

- w ciągu doby przed oddaniem krwi należy wypić ok. 2l płynów (najlepiej wody mineralnej)
- trzeba być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, śmietanę, tłuste mięso oraz np. jajka i orzeszki ziemne
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się podczas przeziębienia, przyjmowania leków bądź też po spożyciu alkoholu.

d2xdsj0
d2xdsj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xdsj0
Więcej tematów