Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Dzień Muzeów. Muzea w czasie epidemii

18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Placówki w większości nadal pozostają zamknięte dla zwiedzających. Ich zbiory dostępne są w ograniczonym stopniu.

Międzynarodowy Dzień Muzeów. Muzea w czasie epidemiiŹródło: PAP
d37r5ix
d37r5ix

Muzea, galerie i inne instytucje kultury zapewne najdłużej poczekają na pełne otwarcie. W tej chwili nie ma możliwości organizowania wystaw. W części placówek udało się otworzyć drzwi, jednak dostęp jest znacznie ograniczony. Tak jest np. w Muzeum Narodowym czy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Bardzo wiele placówek zdecydowało się udostępnić wirtualne zwiedzania. Taka forma cieszy się dużą popularnością. Za pośrednictwem Internetu można zwiedzać ekspozycje, uczestniczyć w pokazach filmów, wykładach i warsztatach. Organizowane są też konkursy dla internautów.

Warszawa. Muzea będą dostosowane do wymogów bezpieczeństwa

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do "domowego rekonstruowania dzieł sztuki" z kolekcji, którą można będzie obejrzeć na wystawie w nowej siedzibie.

d37r5ix

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapowiada otwarcie nowej wystawy czasowej. Ekspozycja "Tu Muranów" miała być otwarta 17 kwietnia, ale z powodu pandemii termin ten nie został dotrzymany.

Muzeum przygotowuje otwarcie na 26 czerwca. POLIN będzie funkcjonować zgodnie z nowym regulaminem zwiedzania stworzonym przez specjalistów w uzgodnieniu ze służbami sanitarnymi. Regulamin zostanie udostępniony na stronie internetowej jeszcze przed otwarciem. Wystawę stałą „1000 lat historii Żydów Polskich” będzie można oglądać w późniejszym terminie.

Warszawa. Zmiany zgodne z wytycznymi MKiDN

Placówki przygotowują się do pełnego otwarcia zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Muszą wyposażyć miejsca kontaktu z publicznością w dodatkowe zabezpieczenia, w tym plastikowe przegrody. Zmienią również tryb pracy – wprowadzą system zmianowy i dystans między pracownikami. Potrzebne będzie przeprowadzenie przeglądu sprzętu wentylacyjno-klimatyzacyjnego.

Z powodu epidemii koronawirusa Warszawa zdecydowała się przełożyć na przyszły rok Noc Muzeów. Odbędzie się ona dopiero wiosną 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d37r5ix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37r5ix
Więcej tematów