Trwa ładowanie...

Miasto zachęca do bezpłatnego czipowania zwierząt

Od 2007 roku udało się wykonać zabieg na ponad 80 tys. czworonogów.

Miasto zachęca do bezpłatnego czipowania zwierząt
d9zs7p0
d9zs7p0

Do 15 grudnia właściciele psów i kotów, którzy mieszkają na terenie Warszawy, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania swoich zwierząt - informuje Urząd Miasta i dodaje, że zakończyła się natomiast tegoroczna akcja bezpłatnej sterylizacji i kastracji psów i kotów.

– W tym roku udało nam się zaczipować już ponad 5500 psów i kotów, a od 2007 roku ponad 80 tysięcy czworonogów. Miarą sukcesu naszych działań może być m.in. systematycznie spadająca liczba zwierząt przebywających w Schronisku Na Paluchu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz , Prezydent m.st. Warszawy.

Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa lub kota jest: wypełnienie w 2 egzemplarzach przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa lub kota , okazanie dowodu tożsamości, okazanie książeczki szczepień psa lub kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia, ukończenie przez zwierzę 12 tygodnia życia. Dodatkowo w przypadku psów należy okazać aktualne świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Warto dodać, że dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu.

d9zs7p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9zs7p0
Więcej tematów