Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Na szczepienia do kościoła. Proboszczowie zapraszają

W pierwszą sierpniową niedzielę w dziesięciu parafiach na Mazowszu będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Akcję udało się zorganizować dzięki inicjatywie wojewody mazowieckiego, któremu udało się zaangażować do współpracy przedstawicieli samorządów i proboszczów.

Mazowieckie. W dziesięciu parafiach na terenie województwa w niedzielę 1 sierpnia zainstalują się punkty szczepień. Wierni po mszy będą mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. To zasługa wojewody mazowieckiego, który namówił niektórych samorządowców i proboszczów do współpracy Mazowieckie. W dziesięciu parafiach na terenie województwa w niedzielę 1 sierpnia zainstalują się punkty szczepień. Wierni po mszy będą mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. To zasługa wojewody mazowieckiego, który namówił niektórych samorządowców i proboszczów do współpracy Źródło: WP, fot: Mateusz Madejski
d3axc8i
d3axc8i

Chętni parafianie dostaną jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Kościelne szczepienia nie muszą być poprzedzone rejestracją czy zapisami. Medykament otrzyma każdy, kto zgłosi się do jednej ze świątyń w dziesięciu parafiach na Mazowszu.

Punkty szczepień będą otwarte od godziny 8 do 15. Przed lub po mszy świętej będzie można udać się do parafialnych pomieszczeń, gdzie uruchomione zostaną kościelne punkty szczepień.

- Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata – seniorzy, osoby dorosłe i młodzież. Dlatego bardzo proszę, aby zachęcali Państwo swoich bliskich i znajomych do poddania się szczepieniu – przekonuje wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, któremu udało się zmobilizować dziesięć parafii.

Mazowieckie. Na szczepienia do kościoła. Proboszczowie zapraszają

Być może taka inicjatywa sprawi, że liczba zaszczepionych na Mazowszu wzrośnie znacząco po tej niedzieli, a przynajmniej poprawić się mogą statystyki dotyczące ościennych gmin. Najlepiej sytuacja wygląda w stolicy, gdzie zaszczepionych jest już 62,2 procent mieszkańców. Podwarszawska Podkowa Leśna jest nadal na pierwszym miejscu w rankingach rekordzistów w szczepieniach, o 1 procent wyprzedzając stolicę. Ale najgorzej jest w miejscowościach graniczących z województwami podlaskim i warmińsko-mazurskim. W niektórych gminach, na przykład w Przytyku, procent zaszczepionych to zaledwie 27.

d3axc8i

Punkty szczepień w niedzielę otworzą się w parafiach rzymskokatolickich w Zbuczynie i Wiśniewie oraz w Łopacinie. Medycy czekać będą na kandydatów do szczepienia także w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie oraz w Staroźrebach, w kościele pw. św. Onufrego. W akcji szczepień uczestniczą także parafie w Gozdowie, w Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i Głowaczowie.

Proste ciasteczka owsiane. Idealne na drugie śniadanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3axc8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3axc8i
Więcej tematów