Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Czołgi i działa na drogach. Militarne transporty wracały do jednostek

Wielką cierpliwością wykazać się musieli kierowcy, podróżujący po mazowieckich trasach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po uroczystościach związanych z Dniem Wojska Polskiego do baz wracał sprzęt, który uświetnił obchody parady w stolicy i żołnierskie pikniki w wielu miastach.

Mazowieckie. Nocą z niedzieli na poniedziałek wracały do baz sprzęty, które prezentowane były na wojskowych piknikach. Droga powrotna transportowanych na platformach czołgów i dział zaangażowała służby drogoweMazowieckie. Nocą z niedzieli na poniedziałek wracały do baz sprzęty, które prezentowane były na wojskowych piknikach. Droga powrotna transportowanych na platformach czołgów i dział zaangażowała służby drogowe
d46he4n
d46he4n

Wielką cierpliwością wykazać się musieli kierowcy, podróżujący po mazowieckich trasach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po uroczystościach związanych z Dniem Wojska Polskiego do baz wracał sprzęt, który uświetnił obchody i wojskowe parady w stolicy.

Transporty militarnych wielkokalibrowych wyposażeń wymusiły przestoje i spowolniły poruszanie się po drogach. Ciężki sprzęt wracał jednostek. Na trasy wyruszyły służby drogowe, które eskortowały platformy przewożące ciężki sprzęt z wieloma okazami wyposażenia wojskowego.

Na mazowieckich drogach nocą trwał też przejazd wojskowych ciężarówek, militarnych pojazdów, które uczestniczyły w niedzielnych uroczystościach. W tym roku obchody rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 odbywały się pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Główne uroczystości odbywały się w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o rezygnacji z organizowania klasycznej defilady, jednak to nie znaczy, że nie było można oglądać wojskowego sprzętu.

d46he4n

W tym roku sierpniowe święto było nie tylko okazją do oglądania uroczystej odprawy wart, ale również prezentacji żołnierskich umiejętności. Na Mazowszu zorganizowano aż 8 pikników wojskowych z pokazami sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, pokazami lotniczymi i koncertami orkiestr wojskowych. Na tych piknikach przygotowano nie tylko strefy zabaw dla dzieci i poczęstunki wojskowych kuchni, ale również mobilne punkty szczepień.

Andrzej Duda zawetuje "lex TVN"? Krzysztof Gawkowski przestrzega

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46he4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46he4n
Więcej tematów