Trwa ładowanie...

Kultowy neon Jaś i Małgosia wraca na Muranów!

Razem z jego pojawieniem się, otwiera się nowa klubokawiarnia. Właściciele zapraszają na weekend pełen atrakcji!

Kultowy neon Jaś i Małgosia wraca na Muranów!
dn3gl32
dn3gl32

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada 2014 r. na Muranowie rozbłyśnie na nowo neon Jaś i Małgosia . Wydarzenie połączone jest z inauguracją działalności nowej Klubokawiarni.

Przeczytajcie też: 19 artystów w 19 Dzielnicy [WIDEO]

Oryginalny projekt neonu został wykonany w 1973 roku przez Państwową Pracownię Sztuk Plastycznych. W 2012 roku, mocno nadgryzione zębem czasu elementy, zostały całkowicie odtworzone przez Muzeum Neonów i Soho Factory i umieszczone na terenie Soho (ul. Mińska 25, Warszawa), gdzie znajduje się siedziba Muzeum. Trwająca 39 lat przygoda neonu i jego lokalizacji dobiegła kresu. Neon dumnie prezentuje swe wdzięki w bezpiecznych salach Muzeum.

Jeszcze niedawno wydawało się, że zarówno historia kultowej w PRL-u kawiarni Jaś i Małgosia , jak i zdobiącego ją neonu bezpowrotnie dobiegła końca. Jednak w ostatnim półroczu na Muranowie pojawiła się inicjatywa, która zapragnęła przywrócić tej okolicy dawny blask. Poprzez platformę PolakPotrafi.pl , zgromadzono środki na odtworzenie magicznego napisu Jaś i Małgosia. Przywrócenie neonu to wspólny sukces inicjatorów akcji i ponad 80 osób, którzy wzięli udział w akcji crowdfundingowej. Wśród nich sympatycy i okoliczni animatorzy życia kulturalnego. Dzięki nim neon w sobotę zabłyśnie i zostanie na stałe przy al. Jana Pawła II 57.

Do tego, właściciele kawiarni "Grawitacja" z Powiśla przenieśli swoją działalność do lokalu, w którym przez wiele lat działała popularna muranowska kawiarnia. Oficjalne otwarcie już w sobotę.

dn3gl32

Więcej: Klubokawiarnia Grawitacja przeprowadza się na Muranów

Klubokawiarnia będzie w luźny sposób nawiązywała do swojej sławnej poprzedniczki. Nowoczesne menu z elementami kuchni PRL-u, dekoracyjne detale pamiętające czasy dawnej kawiarni. No i oczywiście neon, który w sobotę zaświeci.* *

PROGRAM OTWARCIA:

Piątek, 21 listopada

- od 19:30 - DJ Burn Reynolds

Sobota, 22 listopada

- 19:30 - uroczyste zaświecenie neonu z udziałem specjalnych gości - ambasadorów i partnerów akcji

- 20:30 - koncert zespołu Eric Shoves Them In His Pocket

dn3gl32

Niedziela, 23 listopada

- 19:00 - występ Teatru Improwizacji Hulaj

Na wydarzenia wstęp bezpłatny.

Klubokawiarnia Jaś i Małgosia, al. Jana Pawła II 57

dn3gl32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn3gl32
Więcej tematów