Trwa ładowanie...

Krauze chce 400 mln zł od Warszawy!

Kontrolowany przez jednego z najbogatszych polaków Polnord walczy z władzami miasta o odszkodowania za tereny w Miasteczku Wilanów

Krauze chce 400 mln zł od Warszawy!
d1mlcgg
d1mlcgg

Niektóre tereny w Miasteczku Wilanów zostały wydzielone pod drogi, budynki użyteczności publicznej lub infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Kontrolowana przez Ryszarda Krauzego spółka Polnord walczy z władzami Warszawy o odszkodowania za te ziemie - pisze Rafał Mościki w serwisie Biztok.pl . To nie pierwszy raz - wcześniej w identycznej sprawie, ale dotyczącej innej działki w Wilanowie po uzyskaniu korzystnego wyroku Polnord sprzedał dług stolicy za 101 mln złotych.

Kwota spodziewanego odszkodowania od Warszawy dla spółki Krauzego to już 400 mln zł (razem z odsetkami, które wciąż rosną). Ratusz twierdzi, że żądania Polnordu są bezzasadne, ale wie, że granie na zwłokę nie ma sensu, bowiem odsetki rosną, a miasto ma już na koncie przegraną w identycznej sprawie.

Spółka Polnord poinformowała, że "zintensyfikuje działania związane z odzyskaniem należności od Warszawy", bowiem "brak takich kroków może być interpretowany jako działanie na szkodę spółki". W 2013 roku Polnord sprzedał ponad tysiąc mieszkań, a w pierwszych trzech kwartałach 2013 r. grupa miała 2,9 mln zł zysku.

d1mlcgg

Czy Ryszard Krauze (majątek wyceniany w 2008 roku 4,5 mld złotych) dostanie pieniądze od Hanny Gronkiewicz-Waltz? Pewnie tak i nie ma większego znaczenia, że Warszawa nie ma na to pieniędzy.

d1mlcgg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mlcgg
Więcej tematów