Trwa ładowanie...

Koronawirus. "Na ten moment nie będzie dodatkowych restrykcji dla miast wojewódzkich"

W poniedziałek na Mazowszu przybyło 53 chorych na koronawirusa. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podał, że miasta wojewódzkie prawdopodobnie nie dołączą do listy z restrykcjami.

Koronawirus. "Na ten moment nie będzie dodatkowych restrykcji dla miast wojewódzkich"Źródło: East News
d4cqwek
d4cqwek

W związku z rosnącą w szybkim tempie liczbą chorych na COVID-19, w poniedziałek 10 sierpnia odbyła się konferencja Ministerstwa Zdrowia. Podczas spotkania wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że nie ma w planach obejmowania dodatkowymi obostrzeniami miast wojewódzkich: "Na ten moment nie ma wysokiego prawdopodobieństwa, by do listy powiatów dołączyło jakiekolwiek miasto wojewódzkie" – podał.

W 19 powiatach od ostatniej soboty 8 sierpnia, zaczęły obowiązywać dodatkowe restrykcje dotyczące zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Powstała strefa czerwona oraz żółta. Obostrzenia odnoszą się m.in. do ilości osób na weselach oraz obowiązku noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych.

Zobacz także: Żółte i czerwone strefy w Polsce. "Pieniądze z tarcz powinny trafić do tych powiatów"

Koronawirus w Polsce. 618 kolejnych przypadków

W poniedziałek 10 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz śmierci kolejnych dwóch osób. W sumie w Polsce od początku wybuchu pandemii wykryto zarażenie się wirusem SARS-CoV-2 u 52 410 osób, liczba zgonów wzrosła zaś do 1809.

d4cqwek

W poniedziałkowym komunikacie resort zdrowia podaje, że najwięcej – bo 175 przypadków zakażenia COVID-19 wykryto w województwie małopolskim. Mazowsze jest na czwartym miejscu.

"Mamy 619 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (175), śląskiego (98), wielkopolskiego (64), mazowieckiego (53), pomorskiego (48), podkarpackiego (37), łódzkiego (31), lubuskiego (26), dolnośląskiego (18), lubelskiego (17), kujawsko-pomorskiego (12), zachodniopomorskiego (11), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (7) i warmińsko-mazurskiego (6)" – czytamy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cqwek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cqwek
Więcej tematów