Trwa ładowanie...

"Kolejowa Warszawa". Godziny analiz i zdjęć. Zobacz niezwykły film (WIDEO)

Film w znacznej części został zrealizowany na terenie Muzeum Kolejnictwa.

"Kolejowa Warszawa". Godziny analiz i zdjęć. Zobacz niezwykły film (WIDEO)
d2b312x
d2b312x

"Kolejowa Warszawa" to kolejny odcinek filmowego przewodnika "Warsaw Movie Guide". Świetnie zrealizowany jedenastominutowy film przenosi widza w dawne czasy i wprowadza w szczegóły historii węzła kolejowego na terenie Warszawy. - Pomysł zrealizowania filmu na temat warszawskiej kolei powstał zaraz po zrealizowaniu ,,Lotniczej Warszawy” dzięki czemu oba filmy tworzą ciągłość tematyczną - mówi WawaLove.pl Maciej, współautor filmu.

Tym razem, łącząc elementy fabuły oraz formy dokumentalnej, autorzy starali się pokazać jak powstała i jak rozwijała się sieć kolejowa w obrębie stolicy. - Filmy tworzymy od wielu lat i robimy to hobbystycznie oraz bezinteresownie co jednak nie oznacza ze zajmuje to mniej czasu. Podczas przygotowań do samej produkcji spędziliśmy wiele czasu na analizie przebiegu wielu kolejowych szlaków a także przestudiowaliśmy wiele opracowań związanych z historia warszawskiej kolei, które niejednokrotnie okazywały się ze sobą sprzeczne lub podawały wątpliwe informacje - opowiada Maciej.

Dzięki tym badaniom, autorom udało się wysunąć ciekawe wnioski, które widz może usłyszeć i zobaczyć w filmie. Sama jego realizacja, to godziny analiz. - Wiele czasu zajęła również realizacja zdjęć. Wykorzystaliśmy również ostatnio modne ujęcia w stylu timelaps, dzięki którym film jest dodatkowo urozmaicony i jednocześnie nie jest jedynie zbiorem połączonych ze sobą ruchomych zdjęć. Staramy się, aby u nas ujęcia tego typu stanowiły jedynie mały dodatek do całej sfabularyzowanej, varsavianistycznej treści, którą w ciekawy sposób chcemy przedstawiać wszystkim - mówi Maciej.

d2b312x

Film w znacznej części został zrealizowany na terenie Muzeum Kolejnictwa. Natomiast dzięki Kolejom Mazowieckim powstało jedno z ostatnich ujęć ,,okiem maszynisty”.

d2b312x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b312x
Więcej tematów