Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie przekazały pracownikom wytyczne na wypadek koronawirusa

Koleje Mazowieckie przekazały pracownikom informację, jak rozpoznać objawy zarażenia koronawirusem. Obsługa pociągów i kasjerzy dostali rękawiczki, maseczki i żele antybakteryjne. Spółka zapewnia, że wnętrza pojazdów są dezynfekowane.

Koleje Mazowieckie przekazały pracownikom wytyczne na wypadek koronawirusaŹródło: Materiały prasowe
d1hh3rv
d1hh3rv

- W związku z sytuacją związaną z coronavirusem spółka Koleje Mazowieckie przekazała pracownikom wytyczne dotyczące rozpoznawania objawów u osób, u których istnieje ryzyko zakażenia oraz niezbędnych czynności w przypadku ujawnienia osoby, co do której istnieje podejrzenie o zakażeniu – poinformowała rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Załodze przekazano także instrukcję dotyczącą profilaktyki. Zalecono m.in. częste mycie rąk i ograniczanie kontaktu.

Obsługa pociągów oraz kasjerzy biletowi są wyposażani w rękawiczki i maseczki oraz żele antybakteryjne. Pracownicy nadzorują wyposażenie toalet w pociągach w mydło antybakteryjne oraz sprawdzają stan wody w zbiornikach.

Elementy wewnątrz taboru, np. przyciski i poręcze, są dezynfekowane. W przypadku ujawnienia osoby zakażonej dany pojazd zostanie wycofany z ruchu i podany odkażaniu przez firmę zewnętrzną – zapewnia Nowakowska.

Pracownicy otrzymali także instrukcję przekazaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe ws. postępowania na wypadek podejrzenia zarażenia chorobą szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną.

W środę rozpoznano pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa. Zarażony pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1hh3rv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hh3rv
Więcej tematów