RegionalneWarszawaKochasz piłkę nożną?

Kochasz piłkę nożną?

W Warszawie możesz się o niej dowiedzieć więcej. Jest Strefa Konesera, wystawa w Koperniku i stare zdjęcia w Fotoplastikonie.

Kochasz piłkę nożną?

Zbudziło Was oglądanie meczów? O piłce nożnej można też fajnie opowiedzieć. Z takiego założenia wyszło kilka warszawskich miejsc, przygotowując dla bardziej wymagających kibiców coś więcej, niż tylko oglądanie rozgrywek. Poniżej prezentujemy kilka propozycji na spędzenie czasu w rytmie sportowym. Coś na pewno Was zainteresuje. Bo ile można siedzieć w Strefie Kibica?

Festiwal Kultury Piłkarskiej: ETNO 2012

Pasjonaci kinematografii, antropologii kulturowej i futbolu zrzeszeni w Fundacji Animacja, którzy opracowali koncepcję tego przedsięwzięcia, pozyskali kilka wyjątkowych, premierowych, nagradzanych na światowych festiwalach filmów. Podczas festiwalu odbędzie się premiera filmu fabularnego „Mecz”, czy filmu dokumentalnego „Pelada” w kinie plenerowym. Zobaczyć można pokazy kilkunastu specjalnie wyselekcjonowanych filmów inspirowanych futbolem. W programie są także spotkania z wybitnymi etnologami, międzynarodowy konkurs dizajnu piłkarskiego oraz warsztaty konstruowania papierowych piłkarzy zaprojektowanych specjalnie na Festiwal przez słynnego Tougui. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. * www.etno2012.pl*

Strefa Konesera

W praskim Koneserze przy ulicy Ząbkowskiej, stworzono miejsce specjalnie zarówno dla fanów piłki nożnej,m jak i osób, które podczas mistrzostw poszukują kulturalnej alternatywy. Tutaj znajdziemy plażę z boiskiem do siatkówki, bule, badmintona, piłkę nożną, skakanki i hula hop dla dzieci. W Teatrze Konsekwentnym i klubie czysta Ojczyzna odbywają się koncerty, spektakle teatralne oraz imprezy muzyczne do białego rana. W kilku lokalach można obejrzeć transmisje meczów. W galerii Klimy Bocheńskiej trwają dwie wystawy malarskie, a w sali ekspozycyjnej Muzeum Warszawskiej Pragi zobaczyć można wystawę fotograficzną będącą opowieścią o celebrowaniu chwil wolnych od pracy w okresie od przedwojnia do lat 60. XX wieku. * Centrum Praskie Koneser*

*EUROpa w trójwymiarze*

Muzeum Powstania Warszawskiego i Fotoplastikon Warszawski zapraszają na wystawę prezentującą stolice finalistów EURO 2012, przygotowaną z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie. Fotografie pochodzące ze zbiorów własnych Fotoplastikonu, prezentowane będą od 31 maja 2012 roku, od wtorku do soboty, w godz. 10.00-18.00, w Fotoplastikonie Warszawskim w al. Jerozolimskich 51. * www.fotoplastikonwarszawski.pl*

MiTo Gola !!! Wystawa Futbolowa

Podobno nie było łatwo przygotować się do tej wystawy: artyści raczej niechętnie podeszli do zagadnienia, mimo, że właśnie tu i tylko tu, na wystawie futbolowej, mogli w pełni wyrazić swą niechęć. Ławka rezerwowych jest więc dość długa, ale Ci, którzy zostali powołani i zdecydowali się wyjść na boisko, z pewnością Was nie zawiodą. I oto oni:

Paulina Bachleda-Kubańska Marta Banaszak Lech Bator Kacper Borowczyk Melinda Fourrure
Stanisław Zygmunt Gajewski Bartek Kiełbowicz
Milena Jowita Kubicka Piotr Jakub Machnowski
Ewelina Mąkosa Jakub Najbart Magda Pankiewicz
Maria Rzeczycka Michał Reszko Aleksandra Supińska
Krysia Wilczyńska Dawid Widzyk
Michał Wojciechowski Dorota Wójcik Joanna Kinowska

Wystawa (połączona ze sprzedażą) potrwa aż do końca Mistrzost.* MiTo gola*

Muzeum na Euro 2012

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza kibiców reprezentacji państw, biorących udział w Mistrzostwach do obejrzenia jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w stolicy. W wybrane dni kibice z Grecji, Rosji (faza grupowa) oraz państw, które rozegrają w stolicy mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy będą mogli bezpłatnie zwiedzić muzealną ekspozycję. Przewodnicy posługujący się językiem greckim i rosyjskim będą oprowadzać gości po Muzeum Powstania Warszawskiego.

W wybrane dni czerwca i lipca po Warszawie będzie kursował specjalny odrestaurowany tramwaj. W zabytkowych wagonikach gospodarzami-przewodnikami będą Wolontariusze MPW, którzy opowiedzą o ciekawostkach stolicy i zaproszą do Muzeum Powstania Warszawskiego. W tramwaju wyświetlany będzie 30-sekundowy film promujący Muzeum z opisami w wersji polskiej i angielskiej, trailer filmu „Miasto ruin” oraz spoty językowe. Tramwaj będzie jeździł na trasie: pl. Narutowicza, Raszyńska, NIK, Nowowiejska, Koszykowa, DW. Centralny, Hala Mirowska, kino Femina, Nowolipki, Anielewicza, Stawki, Dzika, Muranowska, KS Polonia, pl. Hallera, Ratuszowa-zoo, DW. Wileński, park Praski, Stare Miasto, metro Ratusz-Arsenał, kino Femina, Wola Ratusz, Okopowa, Muzeum Powstania Warszawskiego, rondo Daszyńskiego, pl. Zawiszy, Ochota Ratusz, pl. Narutowicza.

Wystawa fotografii „Warszawscy Sportowcy”

To zestawienie przedwojennych fotografii żydowskich sportowców z Warszawy ze współczesnymi reminiscencjami Tadeusza Rolkego to przywrócenie pamięci o masowości, multikulturowości i egalitarności sportu. To apel o szacunek i radość, które powinno się ze sportu i kibicowania czerpać. Idea masowego sportu jest ciągle taka sama. Pamiętajmy o jej pozytywnym przesłaniu, goszcząc piłkarzy i kibiców na EURO2012.

Zestawienie przedwojennych fotografii żydowskich sportowców z Warszawy ze współczesnymi reminiscencjami Tadeusza Rolkego to przywrócenie pamięci o masowości, multikulturowości i egalitarności sportu. To apel o szacunek i radość, które powinno się ze sportu i kibicowania czerpać. Idea masowego sportu jest ciągle taka sama. Pamiętajmy o jej pozytywnym przesłaniu, goszcząc piłkarzy i kibiców na EURO2012.

Obraz

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)