Trwa ładowanie...

Kemping na Placu Defilad. Nietypowy performance w centrum miasta [GALERIA]

Kemping na Placu Defilad. Nietypowy performance w centrum miasta [GALERIA]
d652chi
d652chi

Jakie to uczucie obudzić się pod gołym niebem w samym centrum miasta? Siedzieć na Placu Defilad w śpiworze, w kapciach, z termosem? Uczestnicy projektu "Śpij Warszawo" mogli się o tym przekonać na własnej skórze!

Projekt „Śpij Warszawo” to jedna, sierpniowa noc, którą można było spędzić nocując w namiocie lub pod gołym niebem na Placu Defilad. - Dzięki temu staniemy się na chwilę mieszkańcami placu, który od czasu powstania Pałacu Kultury i Nauki nie dawał nikomu schronienia - przekonywali organizatorzy przed wydarzeniem.

Uczestnicy mieli możliwość poznać również historię terenu, gdzie od 1955 roku stoi PKiN i wciąż nie jest wszystkim znana – niedługo po wojnie wyburzono pozostałości 160 kamienic z kwartału ulic, który teraz zajmuje najbardziej znany budynek Warszawy.

20 sierpnia kemping na Placu Defilad okazał się miejskim, zbiorowy performensem mieszkańców i gości Warszawy. - To odnalezienie własnej, przytulnej przestrzeni w centrum metropolii, eksperyment zastosowania ciszy nocnej tam, gdzie się od niej ucieka. - opowiadali organizatorzy.

Centrum miasta w rękach warszawiaków

"Śpij Warszawo" był jednym z zwycięskich pomysłów konkursu sąsiedzkiego "Zrób sobie Plac". By wziąć w nim udział, wystarczyło wypełnić wniosek - do konkursu można było zgłaszać wydarzenia społeczne i kulturalne, akcje obywatelskie, a także sąsiedzkie inicjatywy.

d652chi

Oprócz kempingu, na Placu Defilad odbędzie się m.in.: Puchar Polski w Krokiecie czy sesja zdjęciowa w specjalnej fotobudce, która wykona wyjątkową pocztówkę 3D z Pałacem Kultury i Nauki. Natomiast 27 sierpnia warsawiacy będą mogli wziąć udział w Międzypokoleniowej Grze Miejskiej. Uczestnicy gry dowiedzą się, m.in. jak wyglądało centrum miasta przed wojną, w jakich okolicznościach zapadła decyzja o budowie Pałacu, bohaterem jakich ciekawych wydarzeń był budynek i jego otoczenie, jak wyglądało życie w przedwojennej i powojennej Warszawie.

d652chi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d652chi
Więcej tematów