Trwa ładowanie...

Jutro rekonstrukcja bitwy warszawskiej!

Przypominamy wszystkim miłośnikom historii!

Jutro rekonstrukcja bitwy warszawskiej!
d1jdbhb
d1jdbhb

Obchodów rocznicowych ciąg dalszy. Tym razem obchodzić będziemy 92. rocznicę „Cudu nad Wisłą”, bitwy, w której Polacy zwyciężyli nad bolszewikami. Jej znaczenie było niebagatelne – wynik starcia zapewnił niepodległość Polsce i zatrzymał rozprzestrzenianie się rewolucji bolszewickiej.

Jutro o 13.30 w Ossowie odbędzie się rekonstrukcja tego historycznego zwycięstwa. Aktorzy przebrani za żołnierzy odtworzą przebieg walk, a zgromadzeni widzowie będą mogli przenieść się w czasie i zaznać emocji, które dla współczesnego człowieka są włąsciwie całkowicie niedostępne.

Tegoroczne widowisko ma się nieco różnić od tych, które już miały miejsce. Zapowiedziano nowy scenariusz z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań terenu. Wśród atrakcji znajdą się szarże ułanów, pojedynki na szable, efekty pirotechniczne i inscenizacja bohaterskiej śmierci ks. Kapelana Skorupki.

Organizatorami widowiska są: starosta Wołomiński, burmistrzowie Wołomina, Kobyłki i Zielonki, parafia p.w. św. Trójcy w Kobyłce oraz Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich w Kobyłce.

d1jdbhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdbhb
Więcej tematów