Trwa ładowanie...

Imieniny Króla Jana w Wilanowie

Przenieś się w czasie i przyjdź na imprezkę do króla!

Imieniny Króla Jana w Wilanowie
d1ph2os
d1ph2os

Jutro, 22 czerwca, od 11.00 do 17.00 w Muzeum Pałacu w Wilanowie Imieniny Króla Jana. W czasach, gdy w pałacu w Wilanowie można było jeszcze spotkać jego najsłynniejszego gospodarza – króla Jana III – jego imieniny były z pewnością najgorętszym wydarzeniem sezonu - mówią organizatorzy - Wyprawiała je swemu ukochanemu Jachniczkowi z wielką pompą i pomysłowością piękna królowa Marysieńka, a potrafiła i lubiła się bawić. Oczy gości olśniewały rozmaite widowiska: przedstawienia, balety, popisy śpiewaków i muzyków, nieprawdopodobnych sztuk dokonywali linoskoczkowie i kuglarze, do tego jeszcze niebo rozświetlały sztuczne ognie, a stoły uginały się od wszelakiego jadła i napoju... Warto byłoby choć na parę chwil znaleźć się w tej bajce, prawda?

Taką właśnie atmosferę radości i zabawy będzie wskrzeszona jutro w pałacu w Wilanowie. W dniu imienin Jana III pałac i ogrody zaludnią postacie z jego epoki. Podróż w czasie ułatwią Wilanowscy Opowiadacze snujący gawędy o królewskiej rezydencji oraz scenki pantomimiczne, dzięki którym będzie można podpatrzeć np. królową w jej gotowalni i kucharza szykującego ucztę, o jakiej świat nie słyszał.

Atrakcji nie zabraknie:* na koncertach zabrzmią dawne instrumenty, w parku zapląsa taneczny korowód, a rozliczne warsztaty i pokazy dla dzieci i dorosłych dadzą inspirację i pozwolą wyprodukować niejeden królewski upominek.* A na wszystkich Janów, którzy odwiedzą pałac w Wilanowie tego dnia, czeka niespodzianka.

d1ph2os
d1ph2os
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ph2os
Więcej tematów