Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema
Przyjdź, zobacz i poczuj, jak wyglądała rywalizacja i życie codzienne 600 lat temu
16.05.2014 09:26
17 maja, na warszawskich Fortach Bema odbędzie się niezwykła impreza – Igrzyska Ognia i Stali. Średniowieczni rycerze powrócą z przeszłości i wskrzeszą pradawny klimat rycerskich walk. Impreza skierowana jest dla tych widzów, którzy cenią sobie zarówno sportową rozrywkę i ducha rywalizacji, jak i widowiskowy, historyczny rozmach. Również dla najmłodszych widzów i adeptów historycznych sztuk walki organizatorzy przygotują ciekawe atrakcje – między innymi Krainę Legend oraz polowanie na smoka. W tym roku wejście na imprezę jest bezpłatne!
Igrzyska Ognia i Stali czyli Mistrzostwa Polski w Pełnokontaktowych Walkach Rycerskich to największa tego typu impreza sportowa w Europie. Opancerzeni w zbroje, doskonale wyszkoleni technicznie i niezwykle silni zawodnicy staną do walki o tytuł Mistrza Polski w czterech kategoriach: trzech pieszych i jednej konnej. Najbardziej widowiskowy bohurt czyli walka 21 kontra 21 zawodników to emocjonująca bitwa, której nie da się porównać do żadnej współczesnej dyscypliny sportowej. Średniowieczne walki rycerskie to jedyny na świecie pełnokontaktowy sport grupowy. Ważne jest w nim także to, że żadna z walk podczas Igrzysk Ognia i Stali nie będzie reżyserowana.
Równolegle do rozgrywanych zawodów na warszawskich Fortach Bema będą odbywały się interesujące animacje. W bliskości do areny głównej usytuowane zostaną 2 obozy: średniowieczny rycerski oraz historyczny. W obozie rycerskim najmłodsi miłośnicy historii dawnej będą mogli wziąć udział w interaktywnych atrakcjach, zobaczyć namiot rycerza, pola turniejowe, machiny treningowe oraz namioty z przeznaczeniem dla kobiet i rzemieślników. Dla dzieci zorganizowana będzie także Kraina Legend z wieloma konkursami i zabawami. Dopełnieniem atrakcji podczas Igrzysk Ognia i Stali będą koncerty muzyki dawnej zespołu Trobairitz oraz wieczorny występ folkowego zespołu Łysa Góra.
Zobacz także: II Dzień Cichociemnych - piknik militarno-historyczny