RegionalneWarszawaHistoryczne trasy treningowe przed Biegiem Powstania Warszawskiego

Historyczne trasy treningowe przed Biegiem Powstania Warszawskiego

Historyczne trasy treningowe przed Biegiem Powstania Warszawskiego

09.07.2013 10:45

27 lipca w Warszawie odbędzie się 23. edycja Biegu Powstania Warszawskiego. Przed tym wydarzeniem opracowano dla biegaczy cykl historycznych treningów

Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego i portalem Polska Biega przygotowali dla biegaczy* trzy historyczne treningi biegowe, w tym jeden pokrywający się z trasą Biegu Powstania Warszawskiego*.

Naszym założeniem, podobnie jak i naszych partnerów jest nie tylko przyczyniać się do popularyzacji biegania, ale szczególny nacisk kładziemy na edukację. Tym razem zaproponowaliśmy formę poznawania historii w trakcie samego biegania – mówi Marcin Kuriata z WOSiR.

Dużym wyróżnikiem treningów będzie uczestnictwo trenera, który przeprowadzi krótką rozgrzewkę i przewodnika z Muzeum Powstania Warszawskiego, który opowie o mijanych na trasie miejscach związanych z historią walk powstańczych.

Trasy i terminy treningów ****

Trening 9 lipca, godz. 19.00 (Muranów-Cytadela)

Pierwszy z treningów odbędzie się 9 lipca. Miejsce spotkania i zarazem pierwszy historyczny punkt na trasie to pomnik Umschlagplatz przy ul. Stawki. Potem uczestnicy pobiegną w kierunku pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie u zbiegu ulic Andersa i Stawki. Kolejne przystanki na trasie to: Stadion Polonii, Krzyż Członków Tajnego Rządu z powstania styczniowego na terenie Fortu Legionów i zakończenie treningu przy Bramie Straceń na terenie Cytadeli.

Trening 16 lipca, godz. 19.00 (Praga)

Tym razem trasa została opracowana po wschodniej stronie Wisły. Zbiórka i spotkanie z trenerem i przewodnikiem odbędzie się przy pomniku Kościuszkowców w pobliżu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kolejne punkty na trasie treningu to bunkier u zbiegu ulic Jasieńskiego i Panieńskiej, ogród zoologiczny, most Gdański i zakończenie treningu na skwerze im. ppłk Antoniego Żurowskiego ps. „Papież”, „Andrzej”.

Trening 23 lipca, godz. 19.00 (Śródmieście)

Ostania trasa wprowadzająca biegaczy w wyższy poziom wytrzymałości i wiedzy o Powstaniu Warszawskim będzie miała swój początek przed kościołem Św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej (tu spotykamy się z przewodnikiem i trenerem). Kolejne ważne punkty poznawane podczas treningu to gmach PWPW przy ul. Sanguszki, Dom Schichta przy ul. Nowy Zjazd 1, skarpa na wysokości Nowego Miasta przy ul. Wybrzeże Gdańskie i ostatni punkt na trasie treningu to tablica upamiętniająca zestrzelenie przez Niemców samolotu Liberator niosącego pomoc powstańczej Warszawie przy ul. Miodowej.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także