Trwa ładowanie...

Groził, że podpali wielorodzinny dom. Porozstawiał na klatce "koktajle Mołotowa"

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Groził, że podpali wielorodzinny dom. Porozstawiał na klatce "koktajle Mołotowa"
drdsyyn
drdsyyn

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu Adamowi K., podejrzanemu o groźby spalenia wielorodzinnego bloku. Funkcjonariusze w budynku znaleźli porozstawiane butelki z benzyną, tzw. koktajle Mołotowa". Mężczyzna zgromadził też maczety, łomy i oraz własnej produkcji dzidy. 41-latek został aresztowany.

Legionowo. Mieszkańcy jednego z bloków wielorodzinnych poprosili policję o pomoc. - Chodziło o jednego z mieszkańców tego budynku, który groził, że spali dom - relacjonuje WawaLove.pl podkomisarz Emilia Kuligowska z biura prasowego legionowskiej policji. - Porozstawiał po całym bloku, na klatkach butelki z benzyną i wetkniętymi do nich zwitkami materiału. Zgromadził też broń - kije z przymocowanymi do nich nożami, przypominającymi dzidy, łomy oraz maczety - dodaje Kuligowska.

Mundurowi zareagowali błyskawicznie. 41-latek został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W toku śledztwa okazało się, że Adam K. był już karany za podobne przestępstwa - groźby i pobicie. Był też wielokrotnie poszukiwany, odbywał też wcześniej kary pozbawienia wolności.

41-latkowi przedstawiono, oprócz zarzutu gróźb karalnych, zarzuty uszkodzenia i kradzieży mienia, które znajdowało się w bloku. Prokuratura podjęła decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. 41-latek trafił już trzy miesiące za kratki. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

drdsyyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drdsyyn
Więcej tematów