Trwa ładowanie...

Godzina "W" w stolicy. Wzruszająca chwila przy Rondzie Dmowskiego [GALERIA]

Godzina "W" w stolicy. Wzruszająca chwila przy Rondzie Dmowskiego [GALERIA]
d4e1v8h
d4e1v8h

1 sierpnia 1944 r. rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W hołdzie stolicy, która podjęła trwającą 63 dni bohaterską walkę, punktualnie o godz. 17 w Warszawie i w wielu innych miastach Polski zawyły syreny, stanęły samochody, a przechodnie zatrzymali się.

Dla upamiętnienia 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie Warszawy zostały uruchomione syreny alarmowe miejskiego i wojewódzkiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności. Mieszkańcy miasta zebrali się tłumnie w wielu miejscach Warszawy, w tym przy Rondzie Dmowskiego w centrum. Gdy rozbrzmiały syreny fotograf Agata Grzybowska zauważyła wzruszającą scenę.

- Był to ułamek sekundy. W tłumie zobaczyłam powstańca, który stał w środku dymu z rac odpalanych przez przechodniów. Nagle jakaś kobieta podeszła do niego i pocałowała go w policzek. - opowiada Agata Grzybowska.

Jak zareagował mężczyzna? - Uśmiechnął się. Później zaczęły podchodzić kolejne osoby i z uznaniem podwali mu dłoń - mówi fotograf.

Jesteś w posiadaniu zdjęć, wykonanych podczas Godziny "W" w Warszawie? Chcesz je pokazać na łamach WawaLove.pl? Zachęcamy do wysłania fotografii w wiadomości prywatnej na profilu Facebookowym naszego serwisu!

d4e1v8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e1v8h
Więcej tematów