Trwa ładowanie...

Fala kulminacyjna dotarła do Warszawy. Woda zalewa stołeczne plaże

Stolica zaczyna odczuwać skutki fali wezbraniowej na Wiśle. Rzeka osiągnie swój kulminacyjny stan dopiero w środę, jednak już teraz można zobaczyć zalane bulwary i plaże w centrum Warszawy. Pod wodą znalazły się m.in. pomost do przystani przeprawy promowej ZTM oraz Poniatówka.

Fala kulminacyjna dotarła do Warszawy. Woda zalewa stołeczne plażeŹródło: Facebook.com, fot: Nasz Grochów
d2i2xnr
d2i2xnr

Wisła w ciągu ostatnich kilkunastu godzin przybrała brunatny kolor, niosąc z prądem mnóstwo śmieci, patyków, a nawet konarów drzew. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w weekend ostrzeżenia dla mieszkańców czterech powiatów w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i lubelskim, apelując o trzymaniu sie z dala od rzeki. Na stołecznym odcinku Wisły woda niepokojąco zbliża się do stanu alarmowego.

Internauci zaczęli publikować zdjęcia pokazujące niszczycielski potencjał Królowej Polskich Rzek. Na profilu "Nasz Grochów" udostępniono fotografie z okolic PGE Stadionu Narodowego. Znajdująca się pomiędzy obiektem sportowym a Wisłą popularna wśród warszawiaków plaża Poniatówka znalazła się całkowicie pod wodą.

Źródło: Facebook.com

Zalana została także trawiasta "piknikówka" po drugiej stronie mostu oraz cały teren Letniej Strefy Rekreacji. Na szczęście zarządca tego miejsca w porę zareagował i zabezpieczył urządzenia do ćwiczeń. "Woda wdarła się już na tyle, że częściowo zalana jest ścieżka pieszo-rowerowa wiodąca przez dziki, łęgowy las" - informuje "Nasz Grochów" na Facebooku.

d2i2xnr

Właściciele lokali znajdujących się nad rzeką rozpoczęli ewakuację.

Źródło: Agencja Gazeta

Według ekspertów fala kulminacyjna na Wiśle przejdzie przez miasto najpóźniej w środę, a poziom wody podniesie się jeszcze o ok. 150-170 cm. Wszystko wskazuje na to, że jednak nie przekroczy stanu alarmowego, który wynosi 650 cm. Choć zabraknie do niego zaledwie kilkunastu centymetrów.

Tuż po godz. 16:00 w poniedziałek dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podjął decyzję o wysłaniu SMS-owych ostrzeżeń. Alert RCB dotyczy mieszkańców zagrożonych powiatów: garwolińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, grójeckiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, płockiego, płońskiego oraz Warszawy i Płocka.

Źródło: Nasz Grochów

d2i2xnr

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Scheuring-Wielgus: nie czuję się odpowiedzialna za wynik Wiosny

d2i2xnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2xnr
Więcej tematów