Trwa ładowanie...

Dziś rolnicy będą rozdawać "nielegalną żywność"

Akcja na Nowym Świecie przeprowadzona będzie w ramach kampanii "Zostawcie w spokoju dobrą żywność"

Dziś rolnicy będą rozdawać "nielegalną żywność"
d22lw98
d22lw98

W środę 21 maja 2014 r. od godziny 10:30 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Nowym Świecie 72 , rozdawana będzie „nielegalna żywność” produkcji polskich rolników. Produkty spożywcze będą rozdawać m.in. stołeczni restauratorzy - tacy jak *Maciej Barton z *Restauracji Solec 44 i **Wojciech Modest Amaro z Atelier Amaro.**

Akcja na Nowym Świecie przeprowadzona będzie w ramach kampanii "Zostawcie w spokoju dobrą żywność", która jest wyrazem sprzeciwu polskich rolników, przedsiębiorców wykorzystujących tradycyjne receptury, restauratorów oraz amatorów „swojskiej” żywności przeciw kolejnym regulacjom ograniczającym wolność produkowania i sprzedaży produktów regionalnych i tradycyjnych, takich jak sery, wędliny, przetwory owocowe, pieczywo, czy dziczyzna.

Jak mówią organizatorzy akcji, żyjemy w kraju "mlekiem i miodem płynącym", jednak w rzeczywistości jemy bardzo źle. Dlaczego?

"(...) chyłkiem, milczkiem armia urzędników napisała nam prawo, które zabrania wytworzenia i sprzedaży słoika powideł śliwkowych w gospodarstwie rolnika. Nie ma w ogóle mowy o tym, żeby takie powidła stanęły na półce sklepowej, nie ma mowy o tym, by poza targami pochwalić się nimi za granicą. Dotyczy to sera, wędlin, przetworów owocowych, pieczywa, dziczyzny. Nie może być tak, że paragrafy i urzędy kontrolne wydłużają nam drogę do tego co najlepsze. Nie zasłaniajmy się prawem unijnym. Sami, bo przecież nie okupują nas obce wojska, obwarowaliśmy się zakazami, licencjami i absurdami. Czasem tworzyliśmy je czynnie, czasem wszystko stało się przez zaniedbanie - mówią rolnicy.

Strona akcji: www.zostawcie.pl

d22lw98
d22lw98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22lw98
Więcej tematów