Trwa ładowanie...

Dzień otwarty w Filmotece Narodowej

Pokazy rekonstrukcji filmowej, konserwacji taśmy i digitalizacji. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina

Dzień otwarty w Filmotece Narodowej
d1is148
d1is148

W sobotę 10 maja 2014 roku w godzinach 10:00-13:00 Filmoteka Narodowa zaprasza na pokazy rekonstrukcji filmowej, konserwacji taśmy i digitalizacji. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Iluzjon (ul. Narbutta 50A, Mokotów ).

Zobacz również: Nowe miejsce: Cafe Iluzja

W programie wydarzenia:

- NITROlekcje (inicjatywa specjalistów z Filmoteki, pracujących przy projekcie Nitrofilm), podczas których konserwator taśmy razem z filmografem przybliżą tajniki cyfryzacji i rekonstrukcji filmowej, opowiedzą również o projekcie, który zajmuje się ratowaniem przedwojennych polskich filmów.

d1is148

To inicjatywa specjalistów z Filmoteki Narodowej, pracujących na co dzień przy projekcie NITROFILM – Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie. Konserwatorki taśmy razem z filmografem przybliżają uczniom, studentom oraz starszym miłośnikom kinematografii tajniki cyfryzacji i rekonstrukcji filmowej. Opowiadają też szerzej o projekcie NITROFILM, który zajmuje się ratowaniem przedwojennych polskich filmów.

Odbędzie się też pokaz odrestaurowanego cyfrowo, przedwojennego filmu „Będzie lepiej” Michała Waszyńskiego. Seans to niepowtarzalna okazja obejrzenia gwiazd legendarnej Wesołej Lwowskiej Fali, niezwykle popularnej (6 milionów słuchaczy!) radiowej audycji, w której skupiło się wszystko to, co w kulturze i tradycji Lwowa było najbardziej niezwykłe i wyjątkowe. Dodatkowym atutem filmu jest muzyka Henryka Warsa, jednego z najlepszych kompozytorów muzyki filmowej I połowy XX wieku. Na ekranie: Loda Niemirzanka, Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfanger, Aleksander Żabczyński czy Antoni Gertner.

- atrakcje dla dzieci - możliwość zetknięcia się z taśmą filmową, własnoręczne robienie sklejek, udział w Nitrolekcji, obejrzenie ciekawych filmów nt. digitalizacji filmów.*__*

- pokazy filmów o konserwacji taśmy, digitalizacji, poznanie od kulis pracy archiwum filmowego.

d1is148
d1is148
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is148
Więcej tematów