Trwa ładowanie...

Dzień Dziecka na Agrykoli i w Łazienkach

Gra miejska, dancing, literacki hyde park czy darmowe wejście do muzeum w Łazienkach to tylko niektóre z atrakcji...

Dzień Dziecka na Agrykoli i w Łazienkach
d23k6dk
d23k6dk

1 czerwca w Łazienkach i na Agrykoli odbędzie się Dzień Dziecka . W godzinach 11:00 – 19:00 na przybyłych czeka prawdziwy ogrom atrakcji. Wszystko dlatego, że w tym roku w jedno duże wydarzenie połączą się imprezy: Warszawa Dzieciom, Dziecięca Stolica i Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej.W ciągu jednego dnia, młodzi artyści ze wszystkich stołecznych dzielnic pokażą swoją twórczość, pasje i osiągnięcia, w najpiękniejszej scenerii miasta. To blisko 2 000 dzieci i młodzieży. Ich działalność zwykle znana jest w środowisku lokalnym, raz w roku będą mieli okazję wystąpić przed warszawską publicznością. Ale występy młodych artystów to nie wszystko! Będzie także mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Sprawdźcie program!

W programie:
WARSZAWSKI FESTIWAL EDUKACJI KULTURALNEJ, Agrykola
prezentacja dorobku artystycznego warszawskich placówek oświatowych i kulturalnych, promocja osiągnięć artystycznych uczniów warszawskich szkół, uczestników zajęć w ośrodkach edukacji pozaszkolnej, w klubach, bibliotekach oraz instytucjach kultury.

SCENA, Agrykola
prezentacje wokalnych i tanecznych dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych działających w szkołach, domach kultury, placówkach pozaszkolnych, stowarzyszeniach i fundacjach z 18 dzielnic Warszawy.

SZUKANKA - ZGADYWANKA, Agrykola
gra miejska, w której udział może wziąć każdy, z rodziną lub samodzielnie. Będzie można poćwiczyć spostrzegawczość, lepiej poznać teren Agrykoli i jego sąsiedztwo, a nawet szepnąć słówko do radiowego mikrofonu. Informacja o grze w stoisku Młodzieżowego Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego.

d23k6dk

LITERACKI HYDE PARK, Łazienki Królewskie, Aleja Chińska
prezentacja utworów własnych przez młodych literatów, ich rodziny, przyjaciół i przechodniów oraz „poczęstunek literacki" - każdy będzie mógł poczęstować się utworem w wersji drukowanej, poezja śpiewana dla wszystkich chętnych.

MIASTECZKO DOMÓW KULTURY, Agrykola
animacje i instalacje plastyczne, zajęcia ceramiczne, warsztaty archeologiczne, modelarskie, gra na congach, bimbalesach, marakasach, konkursy, gry i zabawy. Udział biorą: Białołęcki Ośrodek Kultury www.bok.waw.pl; Centrum Kultury Wilanów www.kulturawilanow.pl; Centrum Łowicka www.lowicka.pl; Dom Kultury Dorożkarnia www.dorozkarnia.pl; Dom Kultury KADR www.dkkadr.com.pl; Dom Kultury WŁOCHY www.dkwlochy.pl; Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego; Młodzieżowy Dom Kultury MOKOTÓW www.mdk-mokotow.waw.pl;
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła www.domkulturywesola.net; Ośrodek Kultury Ochoty www.oko.com.pl; Pałac Młodzieży www.pm.waw.pl; Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej www.zwpek.pl

CHÓROWANIE, godz. 12:00 i 13:00, scena przy Pałacu Myślewickim
Chór Kantylena ze Szkoły Podstawowej nr 69 pod kierunkiem Agnieszki Gąsieniec, Chór Fermata ze Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada pod kierunkiem Anny Jerzykiewicz.

DANCING godz. 17:00, Agrykola
plenerowe widowisko taneczne inspirowane poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, z udziałem 90 tancerzy. Tancerze zapraszają na wieczorek, na którym każdy może się pokazać z jak najlepszej strony i znaleźć partnera do tańca. Parkiet wyzwala różne emocje i uwalnia uczucia a wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej potęgują siłę tańca.
Wystąpią: Teatr Tańca Test, grupy taneczne Step, Takt i Old Dance z DOROŻKARNI oraz All Dance, S'Dance, Freak, Slyde, Flesz z Domu Kultury Śródmieście. Choreografia: Izabella Borkowska, reżyseria: Darek Sikorski.

d23k6dk

MUZEALNE ŁAPIDUCHY - GRA RODZINNA, Łazienki Królewskie, kasy Pałacu na Wyspie i Starej Pomarańczarni
czyli jak obudzić ducha miejsca w rodzinnych grach w trzech muzeach rezydencjach. Duchy są przyjazne i mieszkają w pięknych starych parkach i budowlach, uwielbiają bawić się w chowanego. Zadaniem uczestników jest odwiedzenie trzech muzeów: Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałac w Wilanowie i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W każdym z tych miejsc na uczestników czekają zadania, dzięki którym można zdobyć Tajemny Kod i otworzyć Skrzynię Sekretnej Pieczęci. Bezpłatne karty Muzealnych Łapiduchów można pobrać od 1 czerwca w każdym z trzech muzeów. Wszystkie rodziny, którym uda się odnaleźć i otworzyć skrzynie we wszystkich muzeach, zostaną zaproszone na Wielkie Dni Muzealnych Łapiduchów (18 i 29 września 2013 r. w Muzeum Łazienki Królewskie).

ZWIERZĘ - INSPIRACJA, SYMBOL CZY PRETEKST?
WYSTAWA, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Łazienki Królewskie
Wystawa jest próbą odpowiedzi na pytanie: skąd bierze się dzisiejszy renesans tematów animalistycznych w polskiej sztuce współczesnej? Widzowie prześledzą to zjawisko i konteksty, w jakich ono się pojawia, na przykładzie różnych postaw twórczych. Swoje prace zaprezentują: Julia Curyło, Magdalena Kazimierska, Justyna Kisielewicz, Agata Kleczkowska, Paweł Nowicki, Marta Piórko, Grzegorz Siembida.

WARSZTATY PLASTYCZNE, Łazienki Królewskie, okolice budynku Koszarów Kantonistów
11.00 - „Plama barwna akwareli i gest - inspiracja kolorami zwierząt" - Paweł Nowicki;
13.00 - „Zwierzęce hybrydy - kolażowe działania" - Julia Curyło.

d23k6dk

ATRAKCJE SPORTOWE, Agrykola

MIASTECZKO ROWEROWE MSW „RAZEM BEZPIECZNIEJ", Agrykola

MYSZKOMANIA FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" Agrykola i Łazienki Królewskie
Maciej Remiszewski i Myszka Norka NA SCENIE:
godz. 12.00 - Myszkomania Fundacji Dzieciom, konkursy z nagrodami i zabawy;
godz. 13.00 - Zumbowe Szaleństwo z Myszką Norką, konkursy z nagrodami, animacje taneczne i zabawy ruchowe;
godz. 16.00 - Kuchenne Rewolucje Myszki Norki /Arena Marzeń Myszki Norki;
godz. 17.00 - Pokazy Integracyjnej Formacji Tanecznej NORKA DANCE 1 i 2, konkursy;
NAMIOT FUNDACJI, Agrykola:
animacje i zabawy z Myszka Norką (chusta Klanzy, ringi, piłki);
orgiami, bajeczne motyle, tworzenie biżuterii;
malowanie buziek;
godz. 13.30 - pokaz Integracyjnej Szkółki Piłkarskiej, zabawy ruchowe;

d23k6dk

NAMIOT, Łazienki Królewskie (na tyłach Podchorążówki)
godz. 14.00 - warsztaty taneczne z tancerzami Mazowsza,
godz. 15.00 - czytanie książeczek przez aktorów,
od godz. 11.00 - wystawa rzeźb i spotkanie z Artystą Rzeźbiarzem (godz. 15.40 - 16.20);
animacje prowadzone przez Macieja Remiszewskiego, konkurs plastyczny „Myszka Norka moim Przyjacielem", zgaduj zgadula, kreowanie strojów kolekcji Dziecięco- Myszkowej z gazet i kolorowej bibuły, zabawa balonami wodnymi, zabawy integracyjne.

MIASTECZKO GIER I ZABAW

EKO ATRAKCJE

d23k6dk

BEZPŁATNY WSTĘP DO MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

GALERIA MULTIMEDIALNA, www.wpek.pl
W poprzednich latach prace plastyczne przedszkolaków prezentowane były podczas Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej w przestrzeni publicznej. W tym roku przenosimy się do Internetu. Na stronie www.wpek.pl otwieramy GALERIĘ MULTIMEDIALNĄ. Uroczyste otwarcie galerii - 1 czerwca 2013r.

****

d23k6dk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23k6dk
Więcej tematów