Trwa ładowanie...

Dwójką z Tarchomina na Młociny

Niebawem pierwsze tramwaje przejadą przez most Marii Skłodowskiej Curie łącząc Młociny z Tarchominem. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy

Dwójką z Tarchomina na Młociny
d3wewuv
d3wewuv

Przez most Marii Skłodowskiej Curie będzie kursowała linia tramwajowa 2. Tramwaje będą wyruszały z przystanku Stare Świdry i dojadą do stacji metra Młociny. W godzinach szczytu „dwójka” będzie kursowała co 5 minut. Poza szczytem oraz w dni świąteczne – co 7,5 minuty.

Tramwaj ma być uzupełnieniem komunikacji autobusowej dowożącej z zachodniej Białołęki do metra. Uruchomienie komunikacji dowożącej do tramwaju będzie dla pasażerów zachętą do skorzystania z „szyny”. Warto dodać, że pasażerowie „dwójki” będą mieli wygodniejsze dojście do stacji metra niż osoby dojeżdżające na węzeł Młociny autobusem. Będą wysiadali na przystanku położonym najbliżej wejścia na stację podziemnej kolei. Z tego przystanku będą także zabierały pasażerów odjeżdżających w kierunku Tarchomina. Kolejnym argumentem przemawiającym za tramwajem jest również to, że autobusy kursujące przez most są w godzinach szczytu mocno obciążone. A w tramwaju wyruszającym dopiero w trasę z przystanku początkowego będzie z pewnością znacznie więcej miejsca.

Wcześniej rozważane było zkierowanie linii 2 do stacji metra Marymont. Jednak brak przystanku umożliwiającego wygodną przesiadkę z autobusu do tramwaju (przy ul. Świderskiej przed tunelem Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie) utrudniałby poprowadzenie „dowozowej” komunikacji autobusowej i z tramwaju korzystałoby niewielu pasażerów. Ewentualne skierowanie nowej linii na Marymont miało zachęcić do skorzystania z niej pasażerów zainteresowanych np. dojazdem do obiektów położonych przy ul. Marymonckiej (szpital, AWF, IMiGW). Dzięki inicjatywie miejskiego inżyniera ruchu przystanek (znajdujący się przy wejściu na przystanek tramwajowy na moście) zostanie uruchomiony. Wtedy będzie można poprowadzić komunikację autobusową dowożącą pasażerów do tramwaju. Autobusy pojadą, od skrzyżowania ul. Świderskiej i ul. Porajów, przez ul. Świderską (przesiadka do tramwaju w kierunku metra na wspomnianym przystanku) a następnie jezdnią lokalną po południowej stronie Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie i ul. Myśliborską w
kierunku ul. Porajów (przystanek STARE ŚWIDRY dla pasażerów przesiadających się z tramwaju od strony metra).

Przy okazji uruchomienia linii tramwajowej ZTM przygotował również kilka zmian w komunikacji autobusowej. Autobusy będą dowoziły do tramwaju pasażerów m.in. z Bukowa i Nowodworów. Dojazd do tramwaju zyskają także mieszkańcy rejonu ulic: Odkrytej, Nowodworskiej i Świderskiej, którzy nie mają bezpośredniego połączenia autobusowego do linii metra. Bezpośredni dojazd do tramwaju zyskają również mieszkańcy gminy Jabłonna.
Szczegółowe zmiany autobusowe

Linia 211

Zostanie skierowana na trasę: BUKÓW – ... – Milenijna – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – STARE ŚWIDRY, powrót: Myśliborska – Światowida – Milenijna... Jej częstotliwość nie zmieni się.

d3wewuv

Linia 516

Zostanie podzielona na dwie linie: 516 *i nową linię *214.

Linia 516 będzie kursowała na trasie: ŻERAŃ FSO – ... – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – STARE ŚWIDRY, powrót: Myśliborska – Światowida – Ćmielowska... W godzinach szczytu, poza szczytem i w święto będzie kursowała co 15 minut.

Linia 214

Zostanie uruchomiona na trasie: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Nowodworska – Mehoffera – Świderska – STARE ŚWIDRY, powrót: Myśliborska – Porajów – Świderska... W godzinach szczytu autobusy będą kursowały co 10 minut (z „zagęszczeniem” w szczycie porannym do 7,5 min) a poza szczytem, w soboty i w święto co 15 minut

Linia 741

Zostanie skierowana na trasę: CHOTOMÓW – ... – Modlińska – Mehoffera – Świderska – STARE ŚWIDRY, powrót: Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera... Jej częstotliwość nie zmieni się.

d3wewuv

Linia E-4

Zmieni się częstotliwość jej kursowania w godzinach porannego szczytu. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut.

Przystanek PORAJÓW

Biorąc pod uwagę, że ten przystanek znajduje się w niewielkiej odległości od przystanku tramwajowego (w tzw. strefie dojścia) oraz w celu przyspieszenia podróży tym pasażerom z Nowodworów, którzy nie będą zainteresowani korzystaniem z tramwaju, przystanek Porajów zostanie zlikwidowany dla linii *E-4 *(w godzinach porannego szczytu) i *E-6 *(w godzinach szczytu popołudniowego).

d3wewuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wewuv
Więcej tematów