Trwa ładowanie...

Domy parterowe z garażem - wygoda i funkcjonalność. TOP 5 gotowych projektów!

Popularność domów parterowych w ostatnim czasie znacznie wzrasta. Rodziny stawiają na wygodę i funkcjonalność, a mniejsze powierzchnie użytkowe wiążą się z kuszącym aspektem zmniejszenia kosztów budowy i utrzymania. Jaki dom parterowy wybrać dla siebie i swojej rodziny?

Domy parterowe z garażem - wygoda i funkcjonalność. TOP 5 gotowych projektów!Źródło: materiały partnera
d1wd3i6
d1wd3i6

Artykuł sponsorowany

Decyzja o budowie czy kupnie domu jest jedną z najważniejszych, jakie podejmiemy w życiu, i nie należy do łatwych. Liczba dostępnych projektów może przyprawić o zawrót głowy, podobnie jak wszystkie rzeczy, o których należy pamiętać i wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniej dla siebie opcji. Rodzajem domów dostępnych na rynku, które łączą wygodę z funkcjonalnością, są domy parterowe z garażem.

Dlaczego domy parterowe?

Atrakcyjność domów parterowych polega przede wszystkim na ich wygodzie – mieszkanie na jednym poziomie nie wymaga wchodzenia po schodach, co ułatwia użytkowanie przede wszystkim osobom starszym, małym dzieciom i osobom z niepełnosprawnościami. Zainteresowanie domami parterowymi regularnie wzrasta również z powodu otoczenia wszystkich pomieszczeń ogrodem. Rodziny z dziećmi coraz częściej decydują się na budowę lub kupno domu parterowego. Kuszący może być też dla nich fakt bliskiego kontaktu wszystkich pomieszczeń ze sobą.

Jaki dom parterowy wybrać?

Projekty domów parterowych odznaczają się ogromną różnorodnością, dzięki czemu każda zainteresowana osoba będzie w stanie znaleźć coś, co spełni jej wszystkie oczekiwania. W ofercie firm architektonicznych znaleźć można domy wolnostojące i bliźniacze, niewielkie – poniżej 100 m2 – i duże, tradycyjne i nowoczesne, prawdziwie przystosowane do trendów XXI wieku.

d1wd3i6

Wybierając powierzchnię domu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę przyszłych mieszkańców oraz indywidualne potrzeby każdego z nich. Niektórzy potrzebują dodatkowego pomieszczenia na domowe biuro, inni planują mieć więcej dzieci. Więcej na temat wyboru metrażu można przeczytać w artykule "Wygodny dom dla małej rodziny – jaka będzie optymalna powierzchnia domu parterowego?”. Istotne są też oczywiście kwestie estetyczne, a oprócz tego również typ działki, na jakiej stanie przyszły dom – można znaleźć projekty na przykład na wąską lub płytką działkę.

Jak obniżyć koszty budowy domu parterowego?

Niewielkie budynki do 100 m2 to jeden z najbardziej ekonomicznych wyborów dla osób myślących o budowie własnego domu. Wiele opcji pozwala na wygodne mieszkanie w domu parterowym, którego budowa nie kosztuje majątku. Warto jednak myśleć przyszłościowo – domy energooszczędne to inwestycja, która już po zamieszkaniu przyniesie korzyści w postaci m.in. niższych rachunków za ogrzewanie. Niższe koszty budowy domu można też osiągnąć poprzez zmniejszenie liczby detali w projekcie. Dla osób posiadających samochód ekonomicznym rozwiązaniem budowy garażu jest włączenie go obrębie budynku głównego.

Top 5 gotowych projektów domów parterowych

Decydując się na budowę domu parterowego, nie musimy martwić się przygotowaniem jego projektu. W internecie znaleźć można mnóstwo gotowych koncepcji, wśród których można znaleźć coś dla siebie i swojej rodziny – jak choćby poniższe przykłady projektów domów parterowych z garażami autorstwa pracowni architektonicznej Domowe Klimaty.

Alfa 11

To projekt jednego z mniejszych budynków – jego powierzchnia użytkowa to nieco ponad 84 m2. Ta ekonomiczna opcja byłaby idealnym wyborem dla rodziny złożonej z 2–4 osób, zapewniając wszystkim domownikom wygodę. Otwarta kuchnia, salon z jadalnią otwarty na ogród, dwie sypialnie, dwie łazienki, strych i jednostanowiskowy garaż – projekt spełnia wszystkie podstawowe wymagania.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

4 Pory Roku

Większy dom (124,5 m2) z czterema sypialniami, salon z zadaszonym tarasem, kuchnia ze spiżarnią i garaż z dwoma stanowiskami. Opcja idealna dla większej rodziny, nawet kilkupokoleniowej.

d1wd3i6

Karino

Ta propozycja to świetny wybór dla większej rodziny z nowoczesnym gustem i wymagającej dobrych warunków nasłonecznienia. Atutem projektu jest przede wszystkim przestronny salon z wysokimi oknami oraz duża kuchnia.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Origami IV G2

To projekt dla miłośników polskiego nowoczesnego stylu. Jednostoiskowy garaż i obszerne wnętrza sprawiają, że w tym pozornie niewielkim domu wygodnie mogłyby mieszkać 4 osoby.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dom na Stoku 4

Duży (174 m2) dom przeznaczony na działkę z nachyleniem w dół. Sypialnie znajdują się na niższej kondygnacji, skąd można wyjść bezpośrednio do ogrodu, a parter pełni funkcję strefy dziennej.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Artykuł sponsorowany

d1wd3i6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1wd3i6
Więcej tematów