Trwa ładowanie...

Doda bez stanika - co promuje?

Doda czekała w kolejce po autograf. Czyj?

Doda bez stanika - co promuje?
d28uwnc
d28uwnc

Plotkarskie magazyny rozpisują się na temat wczorajszych zdjęć Dody. "Doda bez stanika", "Buty ze skrzydłami,* kurtka, jak ze starej kołdry", "Doda pokazała się ostatnio na jednej z imprez z byłym mężem, Radkiem Majdanem. By uciąć ewentualne spekulacje na temat tego, co łączy byłych małżonków, tym razem Dorota Rabczewska pojawiła się z obecnym partnerem**", "**Chłopak Dody nosi za nią kurtkę", "Jak podoba się wam strój Dody?" - trąbią tabloidy. Rzadko jednak pisze się, *czym tak właściwie taka słodka, dziecięca stylizacja Dody była spowodowana. Doda pokazała się bowiem wczoraj na premierze książki Michała Zawadki "Mądrość z natury" - ciepłych, dobrze skonstruowanych opowieści dla dzieci. Dla wielu od tej książki ciekawsze jest jednak, czy Doda pojawiła się na jej premierze w staniku czy też bez. Jakby tego było mało, na premierze pojawił się też Michał Piróg w ekstrawaganckich spodniach oraz Artur Chamski w hipsterskiej czapce.

"Mądrość z natury" to edukacyjne bajki, które mówią o przyjaźni, szacunku, umiarze, tolerancji, trosce, roztropności, dostrzeganiu i miłości do otaczającego nas świata - pisze o książce autor. Książka jest pięknie wydana, a publikacji dołączony jest także audiobook; bajki czytają: Piotr Adamczyk, Krystyna Czubówna, Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Karolina Gruszka, Joanna Jabłczyńska, Robert Janowski. Na płycie znajduje się również kołysanka „Senny bal” w wykonaniu Roberta Janowskiego do kompozycji Tomasza Filipczaka i słów Michała Zawadki. Autor,w swojej premierowej pozycji przedstawia młodemu odbiorcy najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Za pośrednictwem jej piękna, przedstawionego w zabawny, miły sposób autor prezentuje w swoich wierszach ponad 460 faktów z encyklopedycznej wiedzy, opisując świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych - pisze wydawca

Nigdy nie spodziewałem się, że marzenie mojej córki się spełni. To ona, rok temu, rozkazała mi po powrocie z ZOO: tato, napisz mi jakieś bajki o zwierzakach w kropki i paski. Tak powstała pierwsza bajka, później okazało się, że książka dotyczy również problemu tolerancji. Stąd jej morał: pamiętajmy o szacunku dla odmiennych nam gatunków. Kolejne bajki powstawały na zamówienie mojej córki, Matyldy - powiedział w rozmowie z PAP Michał Zawadka. Pierwsze wydanie książki ukaże się również w alfabecie Braille'a. Całkowity dochód z przedpremierowej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka Niewidomego w Warszawie. „Mądrość z Natury” wspiera działania UNICEF – jedna złotówka (1pln) z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazana na cele statutowe organizacji. Pozycja została przetłumaczona już na język angielski, hiszpański i portugalski. Przygotowywana jest również edycja francuska i chińska. Książka będzie dostępna w księgarniach od 23 października.

d28uwnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28uwnc
Więcej tematów