Trwa ładowanie...

Darmowy internet w warszawskich autobusach. Już na wiosnę

Do montażu pozostało jeszcze około 300 urządzeń.

Darmowy internet w warszawskich autobusach. Już na wiosnę
d422mqz
d422mqz

Pasażerowie korzystający z autobusów komunikacji miejskiej już wkrótce będą mogli za darmo połączyć się z internetem. Miejskie Zakłady Autobusowe kończą montaż routerów Wi-Fi.

Jeszcze do niedawna warszawiacy mogli korzystać z Wi-Fi wyłącznie w autobusach marki MAN należących do miejskiego przewoźnika. Od kilku miesięcy ta sytuacja zaczyna się zmieniać.

W listopadzie 2014 roku prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała, że do końca 2015 internet będzie we wszystkich pojazdach MZA . Niestety, tej zapowiedzi nie udało się zrealizować nawet w 2016 roku. Jak sytuacja wygląda teraz?

d422mqz

- W tej chwili mamy możliwość odbioru Wi-Fi w 960 autobusach. Pozostało nam do montażu jeszcze około 300 urządzeń. Myślę, że na wiosnę w momencie kiedy zejdą mrozy, będziemy już mogli mówić o tym, że wszystkie autobusy są wyposażone w bezprzewodowe łącza bezpłatnego Internetu – twierdzi Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych w rozmowie z Radiem Kolor.

To oznacza, że najprawdopodobniej już wiosną pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnego internetu we wszystkich pojazdach miejskiego przewoźnika. Do tego czasu warto sprawdzać specjalne oznaczenia. O tym, że pojazd jest wyposażony w Wi-Fi, informują piktogramy i naklejki w autobusie.

Z sieci freewifi.waw.pl może skorzystać każdy pasażer po akceptacji regulaminu. Ratusz twierdzi, że usługi internetowe w żaden sposób nie obciążają dodatkowo ani pasażerów ani budżetu spółki, system jest bowiem utrzymywany dzięki wpływom z emitowanych reklam.

Źródło: Radio Kolor/ZTM/Wawalove.pl

d422mqz
d422mqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d422mqz
Więcej tematów