Trwa ładowanie...

Czy prace na budowie obwodnicy Warszawy będą wstrzymane?

Na budowie znaleziono beczkę z trującym fosforem białym!

Czy prace na budowie obwodnicy Warszawy będą wstrzymane?
d23x9eu
d23x9eu

Jeszcze nie wiadomo, czy prace na budowie obwodnicy Warszawy mogą zostać wstrzymane. Na razie inspektorzy ochrony środowiska pobiorą próbki gruntu i sprawdzą, czy został skażony.

W sobotę pracownicy, którzy prowadzili wykopy na terenie budowy południowej obwodnicy w Michałowicach znaleźli 200-litrową beczkę z fosforem białym. Jest on silnie trujący. Beczka została uszkodzona przez drążącą grunt koparkę. Specjalistyczna jednostka chemiczna straży pożarnej zabezpieczyła substancję, żeby nie mogła ona parować. Beczka została umieszczona w szczelnym pojemniku.

Dziś na placu budowy zjawili się już inspektorzy ochrony środowiska. Wiadomo, że w gruncie pozostały resztki niebezpiecznej substancji. Trzeba to zebrać i ocenić jeszcze raz. Potem może zostać podjęta decyzja, czy konieczne jest przekopanie terenu w celu sprawdzenia, czy nie znajdują się w nim inne toksyczne substancje.

Beczka musi być zabrana z placu budowy przez wyspecjalizowaną firmę, która będzie mogła zutylizować substancję. Decyzję o tym podejmą inspektorzy ochrony środowiska i inspektorzy jednostki chemicznej. Do tego czasu beczki z fosforem będą pilnować strażacy.

Fosfor biały to substancja silnie trująca! Dawka śmiertelna dla dorosłego człowieka wynosi zaledwie ok. 0,1 grama. Szybko się utlenia, a jego opary są niebezpieczne dla człowieka. Co ciekawe, stosowany jest jako substancja aktywna w broni zapalającej.

d23x9eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23x9eu
Więcej tematów