Trwa ładowanie...

Były jezuita obrabował zakon. Wziął ślub z 91-latką, którą okradł jego wspólnik

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 57-letniego byłego jezuitę i 42-letniego bezrobotnego. Są podejrzani o wyniesienie z zakonu krzyża i zabytkowych dzieł sztuki. Mężczyzna po opuszczeniu zakonu wziął ślub z 91-latką. Jego wspólnik wcześniej ją okradł i notarialnie uzyskał dostęp do jej majątku.

Były jezuita obrabował zakon. Wziął ślub z 91-latką, którą okradł jego wspólnik Były jezuita obrabował zakon. Wziął ślub z 91-latką, którą okradł jego wspólnik Źródło: Policja
d421hoo
d421hoo

Pod koniec sierpnia do policji na Mokotowie zgłosił się przedstawiciel Kolegium Księży Jezuitów. Przekazał, że z zakonu zniknęły zabytkowe dzieła sztuki: krzyż na kamiennym postumencie oraz trzy zabytkowe obrazy z końca XVIII w., w tym przedstawiający św. Ignacego Loyolę, założyciela zakonu jezuitów. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 95 tysięcy zł.

Policja ustaliła, że sprawcą kradzieży może stać 57-letni były jezuita Artur F., który w dniach 16-17 sierpnia wyprowadzał się z zakonu.

- Rozstając się z ośrodkiem, postanowił zabrać rzeczy, które nie należały do niego. Do pomocy w ich wyniesieniu i przewiezieniu zatrudnił swojego bliskiego przyjaciela. Zabytki powędrowały do jego mieszkania - przekazał oficer prasowy mokotowskiej komendy podkom. Robert Koniuszy.

Balcerowicz odpowiada na pytania z Campusu. Upadek PGR-ów skazał ludzi na bezrobocie?

Pod koniec sierpnia policjanci zatrzymali 57-latka i jego 42-letniego wspólnika Piotra N. Obaj zamieszkiwali na Mokotowie. Znaleziono tam skradzione z zakonu przedmioty.

d421hoo

- W przeszukiwanym mieszkaniu kryminalni znaleźli także dowód osobisty, legitymację 91-letniej emerytki oraz akt notarialny, z którego wynikało, że cały majątek właścicielki dowodu osobistego został przepisany na Piotra N. W lokalu znajdowały się także liczne urzędowe dokumenty, których właścicielką była ta sama emerytka. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyźni mogli dopuścić się oszustwa na szkodę 91-latki - podał podkom. Koniuszy.

Warszawa. Policjanci dotarli do 91-latki

Policja dotarła do właścicielki dokumentów. Kobieta zamieszkiwała sama w kamienicy w Śródmieściu. Piotr N., na którego przepisała cały majątek, okazał się być przewodniczącym wspólnoty mieszkaniowej w zamieszkiwanym przez nią budynku. Mężczyzna posiadał także notarialne upoważnienie do załatwiania za emerytkę wszystkich spraw urzędowych oraz majątkowych, pobierał także za nią emeryturę od listonosza.

- Podejrzany z pobranych pieniędzy rzekomo robił zakupy i opłaty za mieszkanie. Sam nie posiadał żadnego źródła dochodu. Nie był nigdzie zatrudniony - podał podkom. Koniuszy.

Seniorka miała problemy z pamięcią. Na stałe przydzielono jej opiekunkę socjalną. Policjanci ustalili, że pani Łucja 18 sierpnia wzięła ślub cywilny z 57-letnim Arturem F. Para wnioskowała pisemnie do USC o przyspieszenie daty sformalizowania związku oraz udzielenie ślubu w miejscu zamieszkania, ze względu na trudności seniorki z poruszaniem się. Jednym ze świadków na ślubie był Piotr N.

d421hoo

Warszawa. Usłyszeli zarzuty

Podejrzani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów usłyszeli zarzuty kradzieży zabytkowych dzieł sztuki. Artur F. został objęty dozorem policyjnym. Piotr N. odpowie także za doprowadzenie 91-latki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 9100 zł z jej emerytury oraz za kradzież 13 tysięcy złotych należących do kobiety, jej dowodu osobistego oraz biżuterii.

Po odzyskaniu wolności mężczyźni udali się do 91-latki, ale w mieszkaniu zastali jej opiekunkę socjalną. Kobieta od tamtej pory kilkukrotnie wzywała policję, bo podejrzani mieli próbować wyrzucić ją z mieszkania podopiecznej. Były jezuita kontaktował się również z opieką społeczną, wyjaśniając, że jest mężem pani Łucji i sam będzie sprawował nad nią opiekę.

Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są kolejne zarzuty wobec podejrzanych oraz rozszerzenie postępowania na inne osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d421hoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d421hoo
Więcej tematów