Trwa ładowanie...

Budowa II linii metra. Tarcza Maria już na Targówku

Pierwszy odcinek tunelu wschodniego II linii metra zbudowany!

Budowa II linii metra. Tarcza Maria już na Targówku
d3zc27v
d3zc27v

Trwa budowa II linii metra. Tarcza Maria przebiła się przez ścianę swojej pierwszej stacji - C17 Targówek. To oznacza, że ukończony został właśnie pierwszy odcinek tunelu wschodniego.

Jak poinformowała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz, tarcza Maria drążąca ze stacji Trocka przebiła się właśnie na stację Targówek. Tym samym pierwszy odcinek tunelu wschodniego II linii metra - od stacji C18 Trocka do stacji C17 Targówek - został zbudowany.

Maria wystartowała na początku maja. Jak podaje portal transport-publiczny.pl, do zeszłego piątku 16 czerwca pokonała dystans 420 m. Druga tarcza Anna, która drąży tunel dla metra w kierunku centrum, rozpoczęła pracę na początku czerwca. Dla porównania od piątku przebyła odległość 93 m.

Tymczasem na Dworcu Wileńskim trwają przygotowania związane z wydobyciem tarcz - m.in jest budowana ścianka oddzielająca, która umożliwi bezkolizyjne prowadzenie prac (bez wstrzymywania ruchu pociągów na odcinku II linii). Od nocy z 16 na 17 czerwca zamknięta jest Targowa od Wileńskiej do ul. 11 Listopada. Od 25 czerwca Targową od Dw. Wileńskiego do 11 Listopada przestaną natomiast kursować tramwaje. Utrudnienia w komunikacji szynowej potrwają do 19 sierpnia.

Źrodło: transport-publiczny.pl

d3zc27v

Oprac. Karolina Pietrzak

d3zc27v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zc27v
Więcej tematów