Trwa ładowanie...

Bohaterscy kierowcy autobusów. Dostali nagrody

Do nagrodzonych trafiły dyplomy, premie i drobne upominki.

Bohaterscy kierowcy autobusów. Dostali nagrody
d1m43h4
d1m43h4

Ratowali życie pasażerów, zatrzymywali przestępców i opiekowali się zaginionymi dziećmi. Stołeczny ratusz nagrodził w piątek kierowców autobusów.

Nagrody otrzymało dwunastu kierowców, którzy wykazali się szczególną postawą. Wśród nich było 10 mężczyzn i 2 kobiety. Do ich rąk trafiły premie, dyplomy i drobne upominki.

Nagrody wręczyła prezydent Warszawy . – Bardzo się cieszę z tego, że w Miejskich Zakładach Autobusowych pracują ludzie tak oddani innym i że mieszkańcy stolicy mogą na Was zawsze liczyć. Gratuluję, jesteście wzorem dla innych – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz , Prezydent m.st. Warszawy.

d1m43h4

Czym zasłużyli się kierowcy? Na przykład Monika Gałęzowska, która kierowała autobusem linii 160, dostrzegła na przystanku Dworzec Centralny kobietę leżącą na chodniku i nie dającą oznak życia. Zajmowała się nią do przyjazdu pogotowia. Z kolei Katarzyna Kacprzak jadać autobusem linii 162, dostrzegła na pętli Targówek siedzące samotnie zaniedbane dwuletnie dziecko. Powiadomiła centralę ruchu, która wezwała służby. Pogotowie ratunkowe udzieliło dziecku pomocy zabierając je do szpitala przy ul. Niekłańskiej, a załoga policji odnalazła matkę chłopca.

Alfred Stankiewicz i Marcin Kultys z pogotowia technicznego, obezwładnili bandytów atakujących kierowcę autobusu nocnego. Jarosław Gawryś z linii 171 wydobył kierowcę z dymiącego się samochodu, który rozbił się o latarnię na ul. Książecej. Natomiast Marcin Chabros dwukrotnie udzielał na Pradze pierwszej pomocy nieprzytomnym, zakrwawionym przechodniom.

Podczas uroczystości obecni byli również Renata Kaznowska , wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna za komunikację oraz Jan Kuźmiński, prezes MZA. Jak podkreślał Kuźmiński, zawód kierowcy to ogromna odpowiedzialność. W przegubowym autobusie podróżuje nawet 200 pasażerów.

Jednak nie wszyscy kierowcy cechują się wielkim sercem i empatią. Są też tacy, którym niestety brakuje kultury w stosunku do pasażerów. O nich stołeczny ratusz nie wspomniał.

d1m43h4

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

d1m43h4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m43h4
Więcej tematów