Trwa ładowanie...

Beagle – jeden rok z życia drzewa

Cykl obejmuje spotkania, których tematem przewodnim są zmiany, jakie zachodzą w drzewach wraz ze zmieniającymi się porami roku

Beagle – jeden rok z życia drzewa
d49s1n1
d49s1n1

W Muzeum Pałacu w Wilanowie rusza trzecia edycja programu przyrodniczego Beagle - jeden rok z życia drzewa. Tegoroczne warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat (młodsza grupa wiekowa) oraz rodzin z dziećmi w wieku 8-11 lat (starsza grupa wiekowa).

Cały cykl spotkań obejmuje monitoringiem kilka wybranych gatunków drzew w przypałacowym Parku, u których obserwować będziemy kolejne fazy fenologiczne: począwszy od pojawienia się pąków, liści, kwiatów, owoców i nasion, aż po przebarwianie i opadanie liści. Wszystkie obserwacje uzupełnione będą opowieściami ze świata zwierząt (owadów, ptaków i ssaków), które z drzewami mają wiele wspólnego.

Zajęcia będą mieć charakter warsztatowy: składać się będą z cześci terenowej (obserwacje i badania) oraz stacjonarnej (zajęcia manualne). Obserwacje drzew prowadzone będą na terenie przypałacowego Parku. Kiedy pogoda nie dopisze, zajęcia będą się odbywać w namiocie edukacyjnym lub w sali edukacyjnej.

d49s1n1

Zasady uczestnictwa i terminy spotkań znajdziecie TUTAJ . Polecamy!

d49s1n1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49s1n1
Więcej tematów