Trwa ładowanie...

Beagle – jeden rok z życia drzewa

Cykl obejmuje spotkania, których tematem przewodnim są zmiany, jakie zachodzą w drzewach wraz ze zmieniającymi się porami roku

Beagle – jeden rok z życia drzewa
d2mxvoj
d2mxvoj

W Muzeum Pałacu w Wilanowie rusza trzecia edycja programu przyrodniczego Beagle - jeden rok z życia drzewa. Tegoroczne warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat (młodsza grupa wiekowa) oraz rodzin z dziećmi w wieku 8-11 lat (starsza grupa wiekowa).

Cały cykl spotkań obejmuje monitoringiem kilka wybranych gatunków drzew w przypałacowym Parku, u których obserwować będziemy kolejne fazy fenologiczne: począwszy od pojawienia się pąków, liści, kwiatów, owoców i nasion, aż po przebarwianie i opadanie liści. Wszystkie obserwacje uzupełnione będą opowieściami ze świata zwierząt (owadów, ptaków i ssaków), które z drzewami mają wiele wspólnego.

Zajęcia będą mieć charakter warsztatowy: składać się będą z cześci terenowej (obserwacje i badania) oraz stacjonarnej (zajęcia manualne). Obserwacje drzew prowadzone będą na terenie przypałacowego Parku. Kiedy pogoda nie dopisze, zajęcia będą się odbywać w namiocie edukacyjnym lub w sali edukacyjnej.

Zasady uczestnictwa i terminy spotkań znajdziecie TUTAJ . Polecamy!

d2mxvoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mxvoj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj