Trwa ładowanie...

„Bądź sobą – szukaj własnej drogi”. Dzień Dziecka w Muzeum Polin

Szykuje się dwudniowy festiwal radości

„Bądź sobą – szukaj własnej drogi”. Dzień Dziecka w Muzeum Polin
d4eqpcc
d4eqpcc

* Muzeum Polin w Warszawie postanowił kontynuować ubiegłoroczną tradycję. W związku z tym organizatorzy szykują dla uczestników aż dwa dni atrakcji.* Tym razem hasłem przewodnim będą słowa Janusza Korczaka: „Bądź sobą – szukaj własnej drogi”. Dzięki nim uczestnicy imprezy mają nauczyć się, że każdy ma prawo do rozwijania się, poznawania nowych rzeczy, ale również zabawy.

I tą właśnie zabawą organizatorzy chcą przyciągnąć bohaterów święta - tych najmłodszych i tych odrobinę większych. Pierwszego dnia, 30.05 w sobotę na młodzież w wieku od 12 do 18 lat będą czekać między innymi warsztaty międzykulturowe, podczas których przedstawiciele mniejszości będą prezentowali swoją kulturę, potrawy i przedmioty codziennego użytku. Ale to nie koniec. Dla tych z duszą artysty przygotowane zostały warsztaty pisania tekstów hip-hopowych, bodypaintingu, tworzenia scenariuszy, animacji poklatkowej, tworzenia własnej muzyki i wiele innych.__

Drugi dzień będzie należał do najmłodszych, którzy zaproszeni są wraz z rodzicami. 31 maja w niedzielę od godz. 10.00 dzieci między innymi będą mogły uczestniczyć w warsztatach architektonicznych, uszyć miśka czy nadmuchać gigantyczne bańki mydlane. Całość atrakcji o godzinie 16.00 zwieńczy spektakl teatralny pod tytułem „Mendel Rosenbusch”. W przedstawieniu tytułowy bohater, Mendel Rosenbusch to życzliwy staruszek, ulubieniec dzieci, mędrzec, który posiada osobliwą umiejętność czytania z oczu, choćby najskrytszych myśli i może stawać się niewidzialny. Korzystając z tej czarodziejskiej zdolności dokonuje dobrych uczynków na rzecz swoich sąsiadów. Spektakl ma charakter interaktywny i dzieci będą mogły brać czynny udział w muzycznej części przedstawienia.

Zajęcia przez dwa dni będą odbywać się zarówno wewnątrz budynku, jak i na terenie wokół muzeum. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Całość programu można zobaczyć na stronie internetowej Muzeum Polin .

d4eqpcc
d4eqpcc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eqpcc
Więcej tematów