Trwa ładowanie...

Atak na lokal prowadzony przez autystów. Ktoś napisał "won" na szybie kawiarni

"Ktoś nas bardzo lubi. I chce, żebyśmy się wynieśli."

Atak na lokal prowadzony przez autystów. Ktoś napisał "won" na szybie kawiarni
d3ycwmv
d3ycwmv

Nieznany sprawca w nocy z poniedziałku na wtorek zaatakował kawiarnię "Życie jest Fajne". Lokal jest prowadzony przez dorosłych autystów. Internauci są w szoku. "Tych, co to namalowali trudno nazwać. To nie ludzie, to jakieś wstrętne gnidy!" - komentują.

"Życie jest Fajne" to klubokawiarnia, która funkcjonuje od 2016 roku. Pracownikami są dorośli autyści, którzy w lokalu znajdują dostosowaną do swych możliwości pracę, a po pracy rozrywkę. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Spotykają sie tam zarówno osoby zdrowe i niepełnosprawne, starsze i młodsze, z różnych środowisk.

Niestety doszło do przykrego incydentu. Na stronie kawiarni na Facebooku zamieszczono zdjęcie pomazanych szyb lokalu. Ktoś wypisał na nich czarnych sprejem "won". - Ktoś nas bardzo lubi. I chce, żebyśmy się wynieśli - w ten sposób kwitują sprawę pracownicy.

Akt wandalizmów poruszył internautów. - Nie poddawajcie się ! Ten ktoś musi być bardzo nieszczęśliwy i drażni go to że komuś się udało i że robi coś dobrego dla innych - pociesza Katarzyna. - Obserwuję Was od początku, od momentu powstawania. Robicie coś pięknego i róbcie to dalej. Nie poddawajcie się. Tych, co to namalowali trudno nazwać. To nie ludzie, to jakieś wstrętne gnidy! - dodaje Anna.

d3ycwmv

Jak mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Ola Ciechomska, właścicielka kawiarni, napisy zauważono we wtorek rano. - Nasi pracownicy poczuli się zagrożeni, a to jest najgorsze - dodaje Ciechomska. Sprawę zgłosiła na policję.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d3ycwmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ycwmv
Więcej tematów