Trwa ładowanie...

Archimapa: Warszawa Niezaistniała

To trzecia z serii map wydanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego

Archimapa: Warszawa Niezaistniała
d46tz7l
d46tz7l

W środę, 26 września o 18.30 w Bibliotece Narodowej odbyła się promocja trzeciej Archimapy dotyczącej architektury Warszawy niezaistniałej.

Archimapa dotycząca architektury Warszawy niezaistniałej to trzecia z serii map wydanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Pierwsza dotyczyła architektury Warszawy międzywojennej, druga natomiast - warszawskiego socrealizmu lat 1949-56. Wydanie trzeciej mapy związane jest z nadchodzącą premierą książki Jarosława Trybusia poświęconej właśnie niezrealizowanym projektom przedwojennej Warszawy. Jej autorem jest właśnie wspomniany wcześniej Jarosław Trybuś oraz Grzegorz Piątek.

- Gdy spojrzymy na przedstawione na mapie projekty wystawy światowej, lotniska na Gocławiu, dworca centralnego oraz reprezentacyjnej dzielnicy rządowej, która miała być pomnikiem i hołdem dla wielkiego Polaka - Józefa Piłsudskiego możemy śmiało powiedzieć - mieli rozmach! I być może to ich odróżnia od współczesnych decydentów - czytamy na blogu miastofeniksa.blogspot.com

Z informacji praktycznych - Archimapę można kupić w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ceny: 12 zł bez koperty (i tę opcję polecam), 18 zł z kopertą.

d46tz7l
d46tz7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46tz7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj