Trwa ładowanie...

25. Finał WOŚP. Wolontariusze pojadą za darmo

Darmowa komunikacja dla wolontariuszy WOŚP.

25. Finał WOŚP. Wolontariusze pojadą za darmo
d8i3m19
d8i3m19

Zarząd Transportu Miejskiego oraz Koleje Mazowieckie będą wspierać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25. finału akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka, wspomniane instytucje zapewnią darmowy przejazd wolontariuszom WOŚP.

Od 13 do 16 stycznia wolontariusze wspomagający Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz przebieg całego 25. Finału WOŚP, pojadą komunikacją miejską i Kolejami Mazowieckimi za darmo. Zbierający pieniądze do puszek będą objęci tym przywilejem tylko 15 stycznia.

Jak informują przedstawiciele ZTM oraz Kolei Mazowieckich, warunkiem darmowego przejazdu będzie posiadanie i pokazanie identyfikatora wolontariusza.

120 tys. wolontariuszy

W tegorocznym Finale uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych. - 25 lat temu był pomysł na jedno urządzenie, mieliśmy 200 wolontariuszy w Warszawie, 5 tys. w całej Polsce, wydrukowaliśmy 100 tys. serduszek. Dziś na każdy Finał drukujemy ok. 35 mln i serduszek zawsze brakuje - mówił Owsiak odnosząc się do 25-letniej historii WOŚP.

Jak co roku Owsiak apelował, by ci, którzy nie chcą włączać się do zbiórki, w niej nie przeszkadzali. Przekonywał, że liczy się każda złotówka ofiarowana WOŚP. Podkreślał, że każda zbiórka jest dokładnie rozliczana, a informacje, na co przeznaczono środki, zawsze podawane są do publicznej wiadomości.

d8i3m19

- Najważniejszym rozliczeniem jesteście wy sami, to wy widzicie ten sprzęt, kiedy jesteście na oddziałach, odwiedzając dzieci i seniorów - podkreślał Owsiak.

Przekonywał, że organizacje pozarządowe są po to, by ten społeczny zryw, jakim jest jednodniowa zbiórka, przekuć w codzienną pracę. - Nasza fundacja pracuje codziennie. Jeden dzień w roku zbieramy pieniądze, pracujemy 365 dni. Ta codzienna praca to jest to, z czego jesteśmy najbardziej dumni - mówił szef WOŚP.

Źródło: (WawaLove.pl/PAP)

d8i3m19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8i3m19
Więcej tematów